Традиційні березневі Мистецько-педагогічні читання пам’яті професора О. Я. Ростовського через воєнний стан було перенесено на червень місяць. Проте це не вплинуло на значущість та актуальність проведення даного заходу.

З вітальним словом виступила директор Навчально-наукового інституту мистецтв імені Олександра Ростовського, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Гусейнова Л. В.

На пленарному засіданні були представлені ґрунтовні наукові доповіді відомих вітчизняних науковців, зокрема Черкасова В. Ф., доктора педагогічних наук, професора, професора кафедри музичного мистецтва Закладу вищої освіти «Ужгородський інститут культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради; Станіславської К. І., доктора мистецтвознавства, професора, члена Національної спілки театральних діячів України, професора кафедри музичного виховання Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого; Шумської Л. Ю., заслуженого діяча мистецтв України, професора, завідувача кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професора кафедри оркестрового диригування та інструментознавства Національної музичної академії імені П. І. Чайковського; Горбенка С. С., доктора педагогічних наук, професора, заслуженого працівника культури України, професора кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова; Михаськової М. А., доктора педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри музикознавства, інструментальної підготовки та методики музичної освіти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії; Мартинюка А. К., доктора педагогічних наук, професора кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі; Пучкова А. О., доктора мистецтвознавства, професора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Державної премії України в галузі архітектури, академіка Української академії архітектури, члена Національної спілки художників України, професора кафедри теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури; Мартинюк Т. В., доктора мистецтвознавства, професора, завідувача кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі; Дорошенко Т. В., доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Скорик Т. В., доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Кавунник О. А., кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри музичної педагогіки та хореографії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Надзвичайно вразила своїм виступом вчитель музичного мистецтва та мистецтва Комунального закладу «Чернігівський навчально-реабілітаційний центр» Чернігівської обласної ради Тянутова Л. В., зі своєю доповіддю на тему: «Формування музичного сприймання дітей з порушенням зору у процесі практичного використання наочності».

В роботі конференції взяли участь представники багатьох освітніх закладів України. Вона сприяла подальшому розвитку мистецько-педагогічної науки, формуванню позитивного настрою та мотивації учасників продовжувати наукові дослідження.

За результатами проведення мистецько-педагогічних читань буде сформовано збірник науково-методичних статей.