Важливою подією в співпраці із закладами нового типу став майстер-клас учителя української мови і літератури вищої категорії, учителя-методиста Ніжинської гімназії № 3 Ніжинської міської ради Чернігівської області Світлани Петрівни Шевченко на тему «Методика підготування учнівських науково-дослідницьких робіт», проведений 29 червня 2022 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Українська мова і література). До заходу були також долучені студенти бакалаврату, викладачі кафедри української мови, методики її навчання та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – доценти А. М. Кайдаш і Н. М. Голуб.

Проблема організації учнівської науково-дослідницької роботи та керівництва нею актуальна для слухачів магістратури, тому С. П. Шевченко намагалася побудувати інтерактивний діалог, щоб розкрити всі особливості цієї діяльності. Мета майстер-класу – показати й довести важливість проведення вчителем ЗЗСО науково-дослідницької роботи з обдарованими здобувачами освіти, ознайомити магістрантів з етапами підготування таких робіт до захисту на різних етапах проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН.

Упродовж майстер-класу учитель-методист застосовувала різні інтерактивні технології. Так, до інтерактивного способу заповнення інформаційного грона «Особистість юного дослідника» були залучені й студенти, і викладачі. Цікаво в методичному плані була представлена робота з обдарованою дитиною – Марією Опанасюк, ученицею 9-го класу Ніжинської гімназії № 3 Ніжинської міської ради Чернігівської області, переможницею ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН у 2022 році (ІІІ місце). Тема її наукової роботи – «Мовний образ весни в поезії Ганни Арсенич-Баран». Студенти з’ясували, які методи та прийоми активізації наукової діяльності учнів можна застосовувати на різних етапах підготовки дослідження.

Майстер-клас засвідчив плідну співпрацю Ніжинської гімназії № 3 та кафедри української мови, методики її навчання та перекладу.

Доцент кафедри української мови,

методики її навчання та перекладу Наталія Голуб