Гостьова лекція доц. Цінько С. В. для студентів спеціальності

014 Середня освіта (Українська мова і література)

На сучасному етапі розвитку суспільства важливим є питання щодо підготовки ерудованого фахівця для викладання української мови й літератури в закладах профільної середньої освіти, саме тому майбутні випускники спеціальності 014 Середня освіта (Українська мова і література) мають добре знати проблеми профільної школи, нові тенденції у викладанні філології.

Із метою поглиблення знань магістрантів із методики навчання української мови 02 червня 2022 року було проведено гостьову лекцію на тему «Читацька компетентність учнів профільної школи: особливості формування з урахуванням вимог PISA», яку прочитала кандидат педагогічних наук, доцент кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка С. В. Цінько. На лекції були присутні здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, а також викладачі кафедри української мови, методики її навчання та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – професор Бондаренко А. І. та доценти Пасік Н. М. і Голуб Н. М.

Гостьова лекція торкалася важливої проблеми, із якою постійно зіштовхуються майбутні вчителі профільної школи, коли приходять на практику, адже питання вироблення читацької компетентності на часі. Доц. С. В. Цінько ознайомила студентів із поняттям читацької грамотності, способами розширення читацького потенціалу в учнів, глибоко розкрила типологію текстів PISA. Цікавою була наведена статистика міжнародних досліджень у цій галузі щодо якості освіти PISA за останні роки. Лекція носила проблемний та практичний характер: була представлена значна кількість вправ та завдань, спрямованих на вироблення читацької компетентності. Інтерактивній взаємодії зі студентами сприяв змістовний діалог між лектором та здобувачами, постановка проблемних запитань, аргументовані відповіді викладача та цікава мультимедійна презентація.

У цілому проведення такої лекції стало продовженням активної співпраці між закладами Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, яка започаткована багато років тому.

Гостьова лекція доц. С. В. Цінько стала першою на тижні серед запланованих занять, які мають провести професори та доценти інших ЗВО для студентів – здобувачів ОП «Середня освіта (Українська мова і література)».

Доцент кафедри української мови,

методики її навчання та перекладу Наталія Голуб