Сьогодні інтернаціоналізація в освіті, а особливо міжнародна співпраця у підготовці спеціалістів із журналістики є однією із вимог щодо форм навчання і викладання.

Доцент кафедри літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики Навчально-наукового інституту філології, перекладу та журналістики Подоляка Надія Степанівна з 6 червня по 15 липня 2022 року пройшла міжнародне онлайн-стажування на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава, Польща. Організатором заходу стала Європейська ліга професійного розвитку. Тема стажування – інноваційні методи навчання, міжнародні освітні проєкти та інтернаціоналізація в освіті.
Цікаві вебінари від польських колег: ректора Collegium Civitas професора Станіслава Моцека, проректора університету, доктора наук Павла Марановського, проректора з міжнародних відносин, доктора наук Катажини Манішевської, директорки Національного агентства програми Еразмус + Беати Скібінської, проректора з дидактичних питань доктора Роланда Заржицького, доцента і керівника азіатських студій, докторки філософії Агнешки Ніци, політолога, дипломата, доктора наук Славоміра Клімкевича - допомогли опанувати нові та вдосконалити раніше набуті компетентності в межах своєї професійної діяльності. Учасники стажування обговорювали зміни в освітньому процесі під час пандемії та війни, досвід забезпечення якості в освіті, впровадження технологій дистанційного навчання, академічну мобільність студентів, досвід проєктування.
Кейси від спікерів вебінару допомогли порівняти досвід, всебічно оцінити проблемні ситуації, змусили задуматися над варіантами їх вирішення. Невід’ємною формою підвищення кваліфікації стало написання індивідуального проєкту на тему «Інтернаціоналізація в освітньому процесі закладів вищої освіти України (спеціальність 061 Журналістика) як умова формування конкурентоспроможності фахівця».