14 липня 2022 р. за ініціативи кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя на базі соціального хабу«Ми разом»Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ніжинської міської ради відбувся Круглий стіл «Партнерство соціальних закладів, установ та організацій в умовах війни». Метою круглого столу став обмін досвідом партнерської взаємодії у сфері соціальної роботи органів місцевого самоврядування територіальної громади, комунальних закладів, установ, громадських організацій, закладів освіти, волонтерів в сучасних умовах воєнного стану. Захід зібрав більше 30 учасників – керівників і фахівців соціальних інституцій міста (управління соціального захисту населення, терцентру, служби у справах дітей, центру соціальних служб, дитячого будинку-інтернату, центру соціально-психологічної реабілітації дітей, соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей-позбавлених батьківського піклування, відділу у справах сім'ї та молоді, інклюзивно-ресурсного центру, молодіжного центру та ін.), представників громадських і релігійних організацій (ГО «Наші люди всюди», ГО «ЧАС ДЛЯ НАС», ГО «Спілка самаритян України Чернігівське об'єднання», БФ «СпівДія», МБФ «Карітас України» та ін.), науковців кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи.

На початку круглого столу І. Грозенко, заступниця міського голови м.Ніжин, розповіла про виклики, які постали під час війни перед ніжинською громадою, про шляхи вирішення соціальних проблем, про важливість взаємодії на різних рівнях. Цікаві і зворушливі доповіді кожного з учасників дозволили створити єдину картину соціального простору міста під час війни. Приємно відмітити, що доповідачі часто згадували і дякували один одному, іншим благодійникам, волонтерам, що свідчить про справжню співпрацю і єднання перед тими проблемами, з якими зіткнулось місто в останні місяці. Проте, війна триває і кількість громадян, які потребують соціального захисту, соціальних послуг лише зростатиме, волонтерська підтримка наших воїнів лише має посилюватись. А тому ця зустріч – це не тільки спогади про минулі події, а й місток для подальшої співпраці, координації зусиль, міцного партнерства соціальних закладів, установ та організацій міста і регіону.

Олег Лісовець