15 жовтня у стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя святкували 210-у річницю від дня його заснування.  За цей час Ніжинська вища школа пройшла значний шлях свого розвитку: фізико-математичний ліцей (1832-1840), юридичний ліцей (1840-1875), історико-філо-логічний інститут (1875-1919), інститут народної освіти (1919-1933), педагогічний інститут (1933-1998), педагогічний університет (1998-2004), класичний університет (з 2004 року).  Її вихованцями стали багато діячів культури, мистецтва, літератури, науки.

Вітальні адреси надійшли від Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, заступника Міністра освіти і науки України Максима Стріха, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, Президента Національної академії наук України Бориса Патона, Президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя, Голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча, Голови Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяни Матвеєвої, Ради ректорів Київського центру Вищих навчальних закладів, Голови районної ради Олега Бузуна та інших.

Привітати наш славний вуз приїхали почесні гості з області та столиці: депутат Верховної Ради Олександр Кодола, Голова обласної ради Микола Звєрєв, заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Биконя, Голова Департаменту Вищої освіти  Дмитро Ручка та інші. Багато теплих слів звучало на адресу вузу, його керівництва та трудового колективу. За вагомий внесок у розвиток освіти і науки України викладачі університету були нагороджені Почесними грамотами від облдержадміністрації та Міністерства освіти і науки України.

Учасники урочистостей поклали квіти до пам’ятнику Іллі Безбородьку, засновнику Ніжинської Вищої школи,  та Миколи Гоголю, ім’я якого носить наш виш. Також вони відвідали перлину нашого навчального закладу – Музейний комплекс університету.

Урочистості завершилися святковим концертом за участі творчих колективів факультету культури і мистецтв, що безумовно додало святкового настрою всім учасникам ювілею.

Галерея зображень