Важливою подією у діяльності кафедри дошкільної освіти у 2022 році стала перемога магістрантки Гришко Ярослави Вікторівни у ΙΙ турі ІІІ всеукраїнського творчого конкурсу для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація» (Глухівський НПУ ім. О. Довженка, 2021/2022 н. р.). Науковий керівник – канд. пед. наук, доцент кафедри Матвієнко Світлана Іванівна.

Студентка отримала диплом ΙΙ ступеня за наукову роботу «Особливості формування свідомого ставлення дітей 6-7 років до оздоровлення».

На кафедрі приділяється велика увага студентській науковій роботі: неодноразово студенти кафедри ставали призерами Всеукраїнських студентських олімпіад з фаху (наук. кер. – доц. Аніщук А.М.), займали призові місця у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт (доц. Матвієнко С.І., доц. Аніщук А.М.).

Упродовж останніх трьох років студенти спеціальності «дошкільна освіта» тричі виборювали призові місця на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт (2020 р. – ΙΙΙ місце, студ. Сорокоум Г.В., 2021 р. – ΙΙΙ місце, студ. Суховієнко В.В., 2022 р. – ΙΙ місце, студ. Гришко Я.В.). Науковий керівник робіт усіх переможців – доц. С.І. Матвієнко.

Слід зазначити, що на кафедрі дошкільної освіти приділяється велика увага питанням залучення студентів до наукової роботи: щорічно кафедрою проводиться Всеукраїнська студентська науково-практична конференція студентів, магістрів та молодих науковців «Сучасне дошкілля: актуальні проблеми, досвід, перспективи розвитку», звітна конференція «Сучасна дошкільна освіта у наукових пошуках студентської молоді» (за результатами науково-дослідницької магістерської практики). Здобувачі освіти спеціальності «дошкільна освіта» НДУ ім. Миколи Гоголя беруть участь у численних Міжнародних та Всеукраїнських конференціях, друкують свої наукові доробки у Віснику студентського наукового товариства НДУ ім. М. Гоголя, інших наукових збірниках; опановують інші напрями наукової роботи.

Студентська наукова робота – важлива ланка професійного зростання майбутнього фахівця, саме тому їй слід приділяти належну увагу, надавати молоді можливість випробувати свій науковий та особистісний потенціал.

Підготувала – відповідальна за наукову роботу

по кафедрі дошкільної освіти

доц. Матвієнко С.І.