Під патронатом Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та Жешувського університету (UniwersytetRzeszowski) проведено важливий міжнародний конкурс з історії «Спільна спадщина» для школярів Чернігівської області (Україна) та Підкарпатського воєводства (Польща). В організації конкурсу брали участь українські громади Батурина, Мени, Плисок і Сосниці та польські гміни Бжостек, Пільзно, Жиракув.

Метою даного заходу була інтеграція учнівської молоді партнерських гмін (учні 7-8 класів) та громад (учні 8-9 класів) через пізнання спільної історико-культурної спадщини Речі Посполитої (1569 –1795). Організатори визначили коло завдань, серед яких – побудова пілотних механізмів міжмуніципального співробітництва в форматі кількох партнерських ґмін і громад, залучення партнерських університетів для формування змісту конкурсу, налагодження безпосередньої співпраці між вчителями та школами, популяризація історичних знань із українсько-польської історії тощо.

Запитання для учнів зі спільної історії двох країн підготували науковці історико-юридичного факультету Ніжинського університету та Колегіуму гуманітарних наук Жешувського університету.

На фіналі, окрім конкурсантів, були присутні і представники з Чернігівщини, серед яких учасник бойових дій, професор кафедри історії України нашого університету, доктор історичний наук Сергій Леп’явко, заступниця голови Чернігівської обласної ради Ніна Лемеш, голова Плисківської територіальної громади Марина Вірко, керівник Чернігівського Центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко.

Конкурс «Спільна спадщина» став яскравим проявом україно-польської дружби, прикладом пошуку порозуміння між сусідніми народами, які в період рашистської агресії стали значно більше, ніж сусіди.