Студенти спеціальності «Початкова освіта» навіть у складних умовах війни виконують групові індивідуальні проєкти під час вивчення курсу «МЕТОДИКА НАВЧАННЯ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ В ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ: ДИТЯЧА ЛІТЕРАТУРА З МЕТОДИКОЮ НАВЧАННЯ ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ».

Під час виконання завдання майбутні вчителі засвоюють знання про сучасні інноваційні методи,  прийоми, засоби  навчання мовно-літературної освітньої галузі в початковій школі; про типи  і  структуру уроків з літературного читання,  вимоги до  їх проведення. У студентів у такий спосіб формується здатність  добирати  методи,  засоби, прийоми  ефективного  оволодіння учнями  знань  про  літературу; розробляти уроки, позакласні заходи з мовно-літературної освітньої галузі,  виготовляти дидактичні матеріали та працювати в команді, здатність до аналізу, комплексного вирішення проблем, формулювання власних думок, уміння аргументувати; застосувати сучасні інформаційні  та комп’ютерні технології для розв’язання комунікативних задач у професійній діяльності вчителя початкових класів та у повсякденному житті; планувати, моделювати, реалізовувати, аналізувати, коригувати освітній процес; пізнавальну діяльність, розвивати критичне мислення, формувати ціннісні орієнтації здобувачів початкової освіти на засадах партнерської взаємодії з усіма учасниками освітнього процесу; здатність орієнтуватися в інформаційному просторі, знаходити, оцінювати та використовувати інформацію під час професійної діяльності тощо.

Студенти підготували та представили цікавий урок (імітацію) з читання для учнів 3 класу до теми «А.Дімаров «Для чого людині серце». Майбутні учителі побудували свій урок, спираючись на програму з літературного читання О.Савченко. Студенти прагнули врахувати більшість вимог до уроку читання: проблемний підхід до вивчення матеріалу, засвоєння літературознавчих термінів (казка, оповідання, казка авторська та народна тощо);  цілісність, взаємопов’язаність етапів та їх послідовність;   обов’язкове здійснення роботи з розвитку мовлення учнів; роботу з текстом, яка передбачала  читання, творчу роботу над літературною казкою (переказ, словесне малювання, вільне висловлювання з приводу прочитаного, робота над заголовком; встановлення причинно-наслідкових зв'язків; виявлення мотивів поведінки героїв; розкриття композиції твору; аналіз зображувальних засобів; розкриття головної думки); удосконалення техніки читання; вмінь працювати з текстом.

Попри те, що урок був не позбавлений окремих недоліків,  все ж мав велике пізнавальне, виховне та розвивальне спрямування, допоміг майбутнім учителям у професійному становленні, готуючи їх до педагогічної практики у наступному році.