25 травня 2022 року на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція для молодих науковців «Науковий вимір соціально-педагогічних проблем сьогодення», організована кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи спільно з партнерськими кафедрами Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Państwowej Akademiі Nauk Stosowanych w Chełmie.

Захід проводився дистанційно, зібравши 95 учасників – здобувачів вищої освіти різних рівнів із 17 університетів України та Польщі. Розглядаючи актуальні проблеми сьогодення в соціальній сфері, представляючи результати наукових досліджень, доповідачі значну увагу звертали на події останніх місяців, спричинені воєнною агресією сусідніх держав проти України. Адже війна неминуче загострює і соціальні, соціально-педагогічні проблеми, мобілізує соціально-гуманітарний фронт. Тому неодноразово звучали теми волонтерства, переселенців, дітей-сиріт, соціального і патріотичного виховання в сучасних умовах. Окремий напрям конференції був виділений на розгляд питань, пов’язаних з упровадженням інклюзивної освіти та створенням інклюзивного середовища.

Незважаючи на сотні і тисячі кілометрів, які розділяли учасників конференції, вона дозволила вчергове об’єднатися молодим дослідникам навколо спільних актуальних наукових проблем з метою пошуку шляхів їх подолання.

О. Лісовець