Першовересневий подарунок учителям фізики і семикласникам  загальноосвітніх навчальних закладів зробило київське видавництво «Наукова думка». Під грифом Міністерства освіти і науки України воно випустило у світ підручник «Фізика, 7 клас», авторами якого є ніжинські науковці: доктор фізико-математичних наук, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя, професор Олександр Мельничук, та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізики Микола Бойко у співавторстві з доктором фізико-математичних наук, членом-кореспондентом НАН України, професором Євгеном Венгером.

За умовами конкурсу, який відбувався у два етапи, кращих називали вчителі. У березні цього року переможці першого туру були виставлені на електронному репозитарії для кожної школи України.

Прискіпливо оцінювали зроблене експерти, а це науковці Інституту педагогіки НАПН України, КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», Інституту надтвердих матералів ім. М.В.Бакуля НАН України, вчителі-методисти загальноосвітніх шкіл. Вони враховували відповідність вимогам навчальної програми, чіткість структурування навчального матеріалу у змісті, технічні засоби полегшення користування підручником, практичну спрямованість матеріалу, зв’язок його з життям, мову викладу, реалізацію у змісті виховних можливостей предмету, можливості підручника для здійснення самостійної навчальної діяльності. Їхні висновки були  переважно позитивними. Автори врахували і висловлені критичні зауваження щодо окремих недоліків. У жовтні 2015 року підручник буде видано масовим тиражем, а поки що автори розіслали його електронну версію майже в усі школи України.

Надія Онищенко