У межах святкування Міжнародного дня рідної мови кафедра української мови, методики її навчання та перекладу Навчально-наукового інституту філології, перекладу та журналістики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя спільно з Інститутом модернізації змісту освіти, Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка, Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ), Сумським державним педагогічним університетом імені А. С. Макаренка та Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини організувала і провела 17–18 лютого 2022 року ІV Всеукраїнську студентську науково-практичну інтернет-конференцію «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ».

Колеги з Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка запросили учасників зібрання здійснити віртуальну екскурсію університетом. На початку роботи пленарного засідання прозвучав  гімн університету. Формат інтернет-конференції передбачав інтерактивне спілкування учасників у синхронному режимі (online). Було понад сто учасників.

Зі словами привітання до учасників конференції звернулися: співголова конференції, докторка педагогічних наук, доцентка, проректорка з наукової роботи та міжнародних зв’язків Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Ткаченко Наталія Миколаївна; заступник голови оргкомітету конференції, кандидатка історичних наук, доцентка, директорка Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Чумаченко Олена Анатоліївна; співголова конференції, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри української мови, методики її навчання та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя  Бойко Надія Іванівна; заступник голови оргкомітету конференції, докторка філологічних наук, професорка кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені Антона Семеновича Макаренка Горболіс Лариса Михайлівна. У виступах закцентовано на значущості науково-дослідної роботи студентів, яка є важливим засобом підвищення якості підготовки висококваліфікованих спеціалістів, спроможних творчо застосовувати в практичній діяльності інноваційні досягнення науки й сучасних технологій. Мета конференції –  поширення нових форм і методів дослідження, залучення студентської молоді до науково-дослідної роботи, виявлення їхніх здібностей.

Робота конференції проходила за такими напрямами: 1. Актуальні проблеми сучасної лінгвістики. 2. Традиції й новаторство в українській літературі. 3. Зарубіжна література в просторі культури й цивілізації. 4. Актуальні проблеми методики викладання філологічних дисциплін.

Жваве зацікавлення студентської аудиторії викликали  результати лінгвістичного наукового дослідження, яке репрезентувала Марина Лук’яненко – студентка 4-го курсу Навчально-наукового інституту філології, перекладу та журналістики Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу