Відповідно до Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства» 16 лютого 2022 року вперше відзначаємо День єднання України. Свято розпочалося  на центральній площі міста: о 10 годині відбулось виконання Державного Гімну України. Подібний захід, що зібрав на площі представників навчальних закладів Ніжина, адміністрацію міста та району, духовенство і усіх небайдужих містян, проведено з метою посилення  консолідації суспільства навколо територіальної цілісності, соборності та захисту незалежності України. Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя долучився до святкування: студенти, викладачі, адміністрація вишу під прапорами і корогвою виконали гімн України.

Пізніше,  у міськраді відбувся круглий стіл, за яким зібралися представники влади Ніжина і  Ніжинського району, обласної адміністрації, керівники військових частин, духовенство, освітяни, депутати міської ради. Ректор університету Олександр Самойленко також взяв участь у заході.