02 вересня 2015 року у залі засідань НДУ ім. М.Гоголя за ініціативи кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи відбувся Круглий стіл із міжнародним представництвом на тему: «Сучасні тенденції реформування опікунства й виховання у роботі з дитиною та її сім’єю: досвід України та Польщі». Польський досвід презентувала доктор педагогіки Державної вищої професійної школи в Хелмі (Польща) Галина Бейгер, яка перебуває на стажуванні у нашому вузі та сприяла підписанню угоди про співпрацю між двома ВНЗ. Із українськими реаліями у соціальній сфері учасників ознайомили директор Ніжинського міського ЦСССДМ Н.М.Кучеровська, начальник Ніжинської міської служби у справах дітей Н.Б.Рацин, практичний психолог Ніжинського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Є.Є. Хилько. В обговоренні питань Круглого столу взяли участь викладачі кафедр соціальної педагогіки і соціальної роботи, дошкільної освіти, педагогіки, загальної та практичної психології, а також спеціально запрошені гості – президент культурно-просвітницької Спілки поляків в Ніжині «Астер», засл. діяч польської культури Ф.Ф. Белінська та настоятель Ніжинського католицького храму св. Петра і Павла отець Віталій. За результатами Круглого столу було прийнято рішення про інтеграцію зусиль різних фахівців, різних соціальних інститутів для вирішення проблем дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування; про необхідність тісної співпраці для поєднання теорії з практикою, для якісної підготовки студентів і для широкого обміну досвідом.

О.В. Лісовець