15 грудня 2021 р. на кафедрі біології Ніжинського державного університету  імені Миколи Гоголя відбулася гостьова онлайн-лекція на тему «Омели України», яка була прочитана Юлією Красиленко, кандидатом біологічних наук, науковим співробітником Centre of the Region Hana for Biotechnological and Agricultural Research, Faculty of Science, Palasky University, Olomouc – Holice, Czech Republic для викладачів, аспірантів, магістрів кафедри біології. Під час обговорення лекції були визначені види омели, які поширені на території Україні, причини її розповсюдження;  визначені проблеми, пов’язані із контролюванням її розповсюдження. Слухачі були ознайомлені із сучасними технологічними приладами та пристроями, які застосовуються для вивчення омели.

В науковому диспуті на запропоновану тему взяли участь зав. кафедрою біології, д.б.н., проф. Кучменко О.Б., к.с.-г.н., доц. Приплавко С.О., к.б.н., доц. Лобань Л.О., аспіранти  Медведь Н., Степанов Ж., Паливода Ю. та ін.

Викладачі кафедри біології, аспіранти та магістри були вдячні к.б.н. Юлії Красиленко за наданий матеріал щодо сучасної методики дослідження  омели, побажали успіхів у подальшій роботі та висловили побажання щодо подальшої співпраці.

Було прийнято рішення проводити у подальшому подібні лекції для можливості ознайомлення викладачів та здобувачів освіти із сучасними актуальними напрямками біологічних досліджень.