12 листопада відбулася зустріч студентів групи Жур-41 з журналісткою Наталією Борисівною Розторгуєвою.

Більше двадцяти років Наталія Борисівна присвятила журналістиці. Здобула фах журналіста у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. Працювала заввідділом в Охтирській міськрайонній газеті «Прапор перемоги», друкувалася в журналі «Жінка», газетах «Голос України», «Сільські вісті», «Молодь України», «Освіта», «Сімейна газета», «Сумщина», «Ярмарок», інші. Свого часу навчала дітей основам журналістики в Охтирській гімназії ім. Б. Антоненка-Давидовича, неодноразово очолювала екзаменаційну комісію у студентів-журналістів СумДУ та студентів-редакторів машинобудівного коледжу. Є авторкою збірки повістей «Щоденники долі», співавторкою збірки нарисів «Жіноче обличчя політики», книги роздумів і спогадів «Симфонія життя».

Наталія Розторгуєва поділилася зі студентами спогадами про перші кроки в журналістиці, студентські роки. Згадала добрим словом свого навчителя Мотренка Миколу Степановича, книгу нарисів про якого теж збирається писати. А серед настанов студентам – бути сміливими, навіть якщо насправді перед виконанням важливого журналістського завдання тремтить усе тіло; завжди дотримуватися позиції, яку обрав, не зраджувати собі; бути гарно одягненими у будь-якій ситуації; йдучи на зустрічі, підготувати хоча б одне запитання, яке буде виокремлювати журналістку-професіонала серед маси інших. Звісно ж найголовніша порада – постійно самовдосконалюватися, не гаяти часу, знати гарно рідну мову й опановувати іноземні.

Надія Подоляка,

доцент кафедри української літератури, методики її навчання та журналістики

теги