1 жовтня 2021 року підписана угода про співробітництво між Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського та Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя про організацію військової підготовки здобувачів вищої освіти за програмою підготовки офіцерів запасу.

Основним напрямом співробітництва є проведення освітньої діяльності, яка здійснюється щодо військового вишколу студентів університету та програмою підготовки офіцерів запасу за 10-ма військово-обліковими спеціальностями.

Крім того, студентам 2 курсу кафедри військової підготовки університету випала нагода прогулятися територією одного з найстаріших навчальних закладів України, відвідати картинну галерею Ніжинського університету. Гості також ознайомилися з різними виробами гончарного мистецтва, які були створені небайдужими студентами просто неба на території навчально-дослідної агробіостанції Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Найцікавішим для студентів була практична частина, де кожному, хто бажав, видалася блискуча можливість постріляти з лука.