Днями в Навчально-науковому інституті мистецтв імені Олександра Ростовського відбулась  Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція: «Музична освіта та виконавство: теорія, методика, інноваційні концепції розвитку», яка походила в межах ХІХ Всеукраїнського юніорського конкурсу музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка.

Від організаторів конкурсу до учасників конференції з привітаннями звернулись: Голова журі конкурсу – ректор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського, заслужений діяч мистецтв України, кандидат культурології, доктор філософії, професор М. О. Тимошенко; Почесний Президент конкурсу – заслужений працівник освіти України, кандидат історичних наук, доцент О. Г. Самойленко; Президент конкурсу – директор Навчально-наукового інституту мистецтв імені Олександра Ростовського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат педагогічних наук, доцент Л. В. Гусейнова.

Для участі в конференції надійшло понад 80 заявок від авторитетних науковців, викладачів-практиків, аспірантів, магістрантів з різних регіонів України: столиці України – Києва, а також з Вінниці, Глухова, Житомира, Запоріжжя, Ірпеня, Канева, Каховки, Конотопа, Кропивницького, Мелітополя, Миколаєва. Ніжина, Одеси, Переяслав-Хмельницького, Сєвєродонецька, Тернополя, Умані, Харкова, Хмельницького, Черкас, різних міст Чернігівщини – Бахмача, Ічні, Козельця, Коропа, Прилук.

Доповідачі взяли участь в обговоренні актуальних проблем сучасного мистецтвознавства, теорії та методика музичної освіти, питань інструментально-оркестрової,  фортепіанної, диригентсько-хорової і вокальної педагогіки та виконавства.

В програму пленарного засідання конференції були включені наступні доповіді:

Ніжинська вища школа як центр духовної культури

Самойленко Г. В., доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Диригентська школа академіка О. С. Тимошенка: авторська педагогічна концепція

Шумська Л. Ю., заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор кафедри оркестрового диригування та інструментознавства Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

Основні принципи  вокально-хорової роботи в дитячо-юнацькому хорі за методикою О. С. Тимошенка

Шейко А. О., заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри хорового диригування Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

Тілесність як маркер сучасного мистецтва

Станіславська К. І., доктор мистецтвознавства, професор кафедри музичного виховання Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Естетичне повідомлення як ідіолект твору мистецтва

Пучков А. О., заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор кафедри теорії та історії мистецтва Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури професор, лауреат Державної премії України в галузі архітектури.

Педагогічні умови формування професійного досвіду музично-педагогічної діяльності майбутніх учителів музичного мистецтва

Михаськова М. А., доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методики музичного мистецтва Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Мистецьке навчання у дистанційному форматі: проблема моделювання художньо-творчого середовища

Костенко Л. В., заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Всеволод Петрович Задерацький: велич таланту і парадокси долі

Лукашенко Н. О., заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри загального та спеціалізованого фортепіано Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського.

Структура, основні функції та різновиди диригентсько-хорової школи в Україні

Мартинюк А. К., кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Сучасна хорова духовна музика: до проблем інтерпретації

Пучко-Колесник Ю. В., заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри хорового диригування Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.

Вокальні традиції Ніжинської вищої школи в контексті їх інтеграції в сучасний вітчизняний культурно-мистецький простір

Хоменко А. Б., старший викладач кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Учасники онлайн-форуму відзначили його високий науковий та організаційний  рівні та висловили бажання і в майбутньому тісно співпрацювати в ім’я розвитку вітчизняної мистецько-педагогічної науки.