У 207 роковини з дня народження корифея української літератури Тараса Григоровича Шевченка було підведено підсумки регіонального літературного конкурсу «Стежка до Тараса». Цей конкурс проводиться Ніжинським обласним педагогічним ліцеєм Чернігівської обласної ради та регіональним відділенням наукового товариства юних філологів за підтримки Ніжинської районної державної адміністрації, Ніжинської районної ради та Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Цього року конкурс проводиться вже в шістнадцяте.

На літературний конкурс прислали свої художні твори 49 юних письменників з майже усіх регіонів нашої області. Вони були розділені на дві вікові категорії – середню (5-8) та старшу (9-11) класи. Конкурс проводився за двома номінаціями: поезія та проза.
Визначало переможців авторитетне журі у складі: лауреата премії Софії Русової, директора ліцею Тетяни Шевчук, голови регіонального відділення наукового товариства юних філологів, кандидата філологічних наук Алли Кайдаш, членів Національної спілки письменників України, кандидата педагогічних наук, доцента Олександра Забарного, поетів Анатолія Шкуліпи та Олександра Гадзинського.
Підвівши підсумки конкурсу журі визначило переможців. Ними стали: у середній віковій категорії, номінація «Поезія», 1місце – Діана Година – учениця 7класу Ніжинської гімназії №2; 2місце – Микита Бордаков – учень 5 класу Прибинської ЗОШ та шестикласник Ніжинської гімназії №6 Роман Стовбун; 3 місце посіли – семикласниця зі Сосниці Крістіна Семенчук та брати-близнюки, восьмикласники Чернігівського колегіуму №11Богдан та Роман Світюхи.
У номінації «Проза» перше місце присуджено восьмикласнику із Сосницької ЗОШ І-ІІ ступеня Артему Зайченку за оповідання «Дід Калинка».
У заохочувальній номінації «Кращий вірш про Шевченка» відзначено Юлію Ковпанець – ученицю 8 класу Холминської ЗОШ І-ІІІ ст.
Серед старшокласників переможцями літературного конкурсу стали: у номінації «Проза», І місце – учениця 9 класу Сосницької ЗОШ І-ІІ ст. Руслана Кудлай за оповідання «Сторінки щоденника восьмикласниці»; ІІ місце – учениця 11 класу української філології обласного ліцею Вероніка Стрижак за художній текст «Бджола мала, а теж працює»; ІІІ місце – ліцеїст Андрій Бутурлим за оповідку «Один день із життя кулькової ручки».
У номінації «Поезія» перемогу святкували: І місце – Вікторія Федорець- учениця 9 класу Ніжинської ЗОШ №9; ІІ місце – Яна Холод, десятикласниця Володьководівицької ЗОШ І-ІІІ ст. та Тетяна Пантелієнко – учениця 11 класу іноземної філології обласного педагогічного ліцею; ІІІ місце – Анастасія Бадуля – одинадцятикласниця гімназії №3 м. Ніжина; Вікторія Головко – учениця 10 класу ЗОШ №10 м. Ніжина; Інна Каїка – учениця 10 класу педагогічного ліцею.
У заохочувальній номінації «За краще розкриття образу Кобзаря» відзначено учня 9 класу гімназії №2 м. Ніжина Ростислава Матвійченка, а у номінації «За розширення поетичних горизонтів» відзначено десятикласницю обласного педагогічного ліцею Аліну Кондращенко.
Усім учасникам конкурсу будуть вручені іменні сертифікати, переможців буде нагороджено дипломами. За наслідками конкурсу буде видано літературний альманах «Стежка до Тараса».
Олександр Забарний – письменник, член журі конкурсу.