З 22 по 26 лютого 2021 р. у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя були організовані перші курси підвищення кваліфікації ̈ для педагогічних працівників закладів освіти та установ за спеціальністю 014.08 Середня освіта (Фізика) у галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.

В складі групи слухачів курсів було 8 викладачів шкіл м. Ніжина та м. Носівки.

Заняття проходили в дистанційному форматі на платформі Meet і містили різні форми роботи: лекції, практичні заняття, презентації, круглий стіл.

Слухачам курсів були запропоновані наступні теми:

• Імплементація парадигми STE(A)M-освіти в навчальний курс «фізика + астрономія» у старшій школі.
  • Типові помилки логічного ряду при виконанні завдань ЗНО з фізики.
  • Фізичні задачі-оцінки як засіб формування фізичного мислення.
  • Нові форми робота з обдарованими дітьми: турніри юних фізиків, конкурси, астробої.
  • Задачі на пояснення фізичних явищ.

Заняття зі слухачами проводив доцент кафедри математики, фізики та економіки Шевчук О. Г.

Усі слухачі успішно завершили навчання за програмою «Інноваційні форми у викладанні фізики та отримали Сертифікати про підвищення кваліфікації державного зразка.