1 березня 2021 р на базі факультету природничо-географічних і точних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Українське Полісся: проблеми та тренди сучасного розвитку». Зважаючи на невизначеність ситуації з COVID-19, вона пройшла в режимі онлайн на основі платформи Zoom.

На початку роботи конференції її учасників привітав проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктор фізико-математичних наук, професор Мельничук Олександр Володимирович.

Потім з цікавими доповідями виступили:

1. Барановський М.О.: «Українське Полісся в пострадянську добу: проблеми розвитку, економічні трансформації, особливості сьогодення» (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя).
  2. Балабух В.О.: «Зміна умов вирощування польових культур на території Українського Полісся» (Український гідрометеорологічний інститут ДСНС і НАН України).
  3. Остапчук В.В.: «Сучасні особливості агрокліматичних умов розвитку рослинництва в регіонах Українського Полісся (на прикладі Чернігівської області)» (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя).
  4. Барановська О.В.: «Екогеографічний аналіз території Чернігівської області» (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя).
  5. Чернишова Т.М.: «Атрактивність туристичних магнітів м. Житомир» (Поліський національний університет).
  6. Орещенко А.В. Виявлення лісових пожеж автоматичною системою картографування за даними штучних супутників Землі» (Український гідрометеорологічний інститут ДСНС і НАН України).
  7. Подоляко Л.П. Рекреаційна інфраструктура Мезинського національного природного парку» (Мезинський національний природний парк).

Після пленарного засідання на конференції працювали такі секції: 1) природничо-географічні та медико-географічні проблеми Українського Полісся; 2) вплив змін клімату на природу, економіку та життєдіяльність населення в Українському Поліссі; 3) соціально-економічний розвиток регіонів Українського Полісся. Туристично-рекреаційна діяльність у регіоні.

Для участі в конференції було подано 34 матеріали доповідей від науковців з 16 установ різних регіонів України.

Конференція проведена на високому науковому рівні в творчій і доброзичливій атмосфері.