У січні 2021 року кафедрою соціальної педагогіки і соціальної роботи підведено підсумки реалізації міжнародного українсько-польського проєкту «Відкриття Польщі. Мова – історія – культура», який виконувався протягом 2020 року Ніжинським державним університетом імені Миколи Гоголя спільно з Вищою державною професійною школою в Хелмі.

Науковими керівниками проєкту були dr Sikorska Lucyna (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie) та проф. Лісовець Олег (НДУ ім. М. Гоголя). Також з української сторони до виконання проєкту були залучені викладачі кафедри – Борисюк С.О., Новгородський Р.Г., Хлєбік С.Р., Клименко Л. В. Активними ж учасниками проєкту стали більше 80 студентів, аспірантів та викладачів, які дистанційно (на жаль, через карантин всі поїздки були скасовані) змогли зануритися в цікавий самобутній світ польської мови, історії та культури. Протягом року було проведено серію онлайн-занять, з використанням інноваційних методів та технологій. Зокрема: «Вікторина зі знання польської літератури», «Мандруючи польськими легендами та казками», «Закопане як культурний центр», «Мультикультуралізм польсько-українського прикордоння», «Кулінарні поїздки до Польщі», «Відомі поляки, про яких повинен знати іноземець» та ін. Учасники за підсумками занять також проходили обов’язкові тестування. Незважаючи на всі перешкоди, проєкт було успішно виконано. Він став ще однією важливою сторінкою багаторічної співпраці Ніжина та Хелма у сфері вищої освіти та наукової діяльності.

Олег Лісовець