З 14 по 17 квітня 2015 року на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з історії.

В Олімпіаді взяли участь 64 студента, які представляли 34 Вищі навчальні заклади України.

За результатами двох турів Олімпіади з історії України та всесвітньої історії призерами стали:

Маланій Зіновій Михайлович (Диплом ІІ ступеня), студент Львівського національного університету імені Івана Франка;

Баров Володимир Володимирович (Диплом ІІ ступеня), студент Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя;

Карпань Анна Петрівна (Диплом ІІІ ступеня), студентка Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди;

Квасневська Олександра Сергіївна (Диплом ІІІ ступеня), студентка Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини;

Новак Олександр Сергійович (Диплом ІІІ ступеня), студент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна;

Тарасевич Роман Михайлович (Диплом ІІІ ступеня), студент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У командному заліку переможцями Олімпіади стали студенти:

Львівського національного університету імені Івана Франка (Гуменний Віктор Леонідович та Маланій Зіновій Михайлович) – І місце.

Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (Баров Володимир Володимирович та Моціяка Ольга Петрівна) – ІІ місце.

Студенти Національного університету «Острозька академія» (Ратнюк Наталія Сергіївна та Сухих Андрій  Юрійович)та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Тарасевич Роман МихайловичтаШелемей Тетяна Володимирівна) розділили між собою ІІІ місце.

У номінації «Кращий знавець історії України» перемогла представницяУманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Квасневська Олександра Сергіївна.

У номінації «Кращий знавець всесвітньої історії» журі відзначили студента Львівського національного університету імені Івана Франка Маланія Зіновія Михайловича.

У перший день Олімпіади в актовому залі Гоголівського корпусу відбулась Інтелектуальна гра «Історична розминка», ініціатором якої виступив доцент кафедри права та методики викладання історико-правознавчих дисциплінНіжинського державного університету імені Миколи Гоголя Желіба Олександр Володимирович. Переможцями стали:

Диплом І ступеня Воронов Андрій Ігорович (Чорноморський державний університет імені Петра Могили);

Диплом І ступеняП’ятничук Тарас Іванович   (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича);

Диплом І ступеня Компанієць Олексій Вікторович (Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького);

Диплом ІІ ступеняПластун Олег Вікторович (Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка);

Диплом ІІ ступеняБородай Марк Едуардович (Маріупольський державний університет);

Диплом ІІ ступеняБаров Володимир Володимирович (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

Диплом ІІІ ступеняГуменний Віктор Леонідович (Львівський національний університет імені Івана Франка);

Диплом ІІІ ступеняШелемей Тетяна Володимирівна (Прикарпатський національний університет ім.Василя Стефаника);

Диплом ІІІ ступеняГуменний Сергій Любомирович (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка).

Програма Олімпіади включала екскурсії по історичних місцях міста Ніжина, відвідування музеї Ніжинської вищої школи, Миколи Гоголя, рідкісної книги та картинної галереї, екскурсію до музейного комплексу «Качанівка».

Олімпіада пройшла в атмосфері єднання, дружби та взаємоповаги всіх її учасників та продемонструвала високий інтелектуальний та творчий потенціал студентів-істориків.

Ніжинський державний університет дякує всім організаторам та учасникам Олімпіади та запрошує до участі у Всеукраїнській студентській олімпіаді з історії у наступному 2016 році.

Завантажити документ для ознайомлення "Загальний Рейтинг ВНЗ ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з історії 14-17 квітня 2015 р."

Завантажити документ для ознайомлення "Загальний рейтинг студентів ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з історії"