Конкурсні умови

Запрошуємо вас взяти участь  у ХV  Всеукраїнському  юніорському конкурсі вокальної, диригентської та інструментально-виконавської  майстерності, який відбудеться з 13 по 16 травня 2016 року в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.

Завантажити положення про конкурс в форматі PDF

Мета конкурсу: сприяння підвищенню рівня музичної освіти дітей та юнацтва; підтримка творчо обдарованої молоді; виявлення найбільш талановитих учасників конкурсу  для подальшого  навчання у мистецьких ВНЗ України; обмін професійним досвідом у галузі музичної педагогіки та виконавства.

Автор проектуконкурсу – заслужений діяч мистецтв України, професор Людмила Юріївна Шумська.

У конкурсі беруть участь студенти музичних, музично-педагогічних, культ-освітніх вищих навчальних закладів I-ІІ рівнів акредитації, учні Академії мистецтв, ДМШ, шкіл мистецтв, хорових шкіл, музичних студій. Учасники можуть брати участь в одній або у декількох номінаціях. Змагання проходитимуть в один тур.

Віковий ценз учасників – 14-20 років

(в окремих випадках, оргкомітет залишає за собою право допуску до конкурсу учасників, які мають незначні вікові розбіжності зі встановленим віковим цензом, що обумовлено об’єктивними обставинами)

КАТЕГОРІЇ

ХV Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності

категорія А

• музичні училища, училища мистецтв і культури (спеціальність – музичне мистецтво)
  • вищі спеціальні музичні школи

категорія В

• музично-педагогічні коледжі, училища ( муз. відділи пед. училищ)
  • училища культури і мистецтв (спеціальність – народна художня           творчість)

категорія С

• дитяча Академія мистецтв
  • школи мистецтв, хорові школи
  • дитячі музичні школи
  • відділи дошкільного виховання педагогічних училищ
  • будинки творчості дітей та юнацтва, музичні студії, окремі дитячі установи

НОМІНАЦІЇ

Вокальне та

диригентсько-хорове

виконавство

Фортепіанне та

оркестрово-інструментальне виконавство

• хорове диригування
  • академічний спів
  • народний спів
  • естрадний спів
  • вокал - бандура

• фортепіано
  • струнно-смичкові інструменти
  • баян, акордеон
  • гітара
  • домра, балалайка
  • бандура (тільки інструментальні твори)
  • духові інструменти (нова номінація)
  • оркестрове диригування

Журі проводитиме диференційоване оцінювання виступів учасників із різним рівнем підготовки.

КОНКУРСНІ ВИМОГИ

Вокальне та диригентсько-хорове виконавство

Хорове диригування(тривалість виступу – до 15 хв.)

1. Продиригувати один твір для хору із супроводом. За можливостями виконавця можна продемонструвати фрагмент з опери, частину з кантати, ораторії, циклічну форму
  2. Продиригувати хоровий твір а cappella
  3. Продиригувати дитячу пісню сучасного українського композитора у супроводі фортепіано

Академічний спів (тривалість виступу – до 15 хв.)

1. Виконати  класичний романс. Бандуристам – пісню українського композитора
  2. Виконати українську народну пісню у супроводі або а cappella
  3. Виконати арію з опери/оперети або концертну арію (арієту). Бандуристам – авторський твір розгорнутої форми

Учасники, які подали заявку на конкурс вокал – бандура виступають лише під власний супровід.

Народний спів (тривалість виступу – до 12 хв.)

1. Виконати українську народну пісню (лірико-побутову, історичну, обрядову, колискову тощо)
  2. Виконати жартівливу українську народну пісню
  3. Авторська пісня за вільним вибором виконавця

Естрадний спів (тривалість виступу – до 10 хв.)

До виступу на конкурсі кожен учасник має представити дватвори:

1. Сучасна пісня українського композитора українською мовою
  2. Пісня за вільним вибором виконавця

Виступ на конкурсі здійснюється в супроводі фонограми "мінус один"

КОНКУРСНІ ВИМОГИ

Фортепіанне та оркестрово-інструментальне виконавство

Оркестрові інструменти

Категорія А (музичні училища); категорія В (педагогічні училища та училища культури). Тривалість виступу – до 15 хвилин

Програма за власним вибором учасника, що містить:

1.  Твір  українського автора
  2.  Твір кантиленного характеру
  3.  Віртуозний твір

Категорія С (ДМШ). Тривалість виступу – до 10 хвилин

Довільна програма, що складається з двох-трьох різних за характером та жанром  творів

Увага: бандуристи усіх категорій в номінації "Оркестрові інструменти"  мають представити тільки інструментальні твори

Фортепіано

Категорія А (музичні училища). Тривалість виступу – до 15 хвилин

Програма має включати:

1. Твір великої форми (I або II-III частини сонати; варіації; рондо) або концертний твір вільної форми (рапсодія, балада, скерцо, фантазія)
  2. Твір українського композитора

Категорія В (педагогічні училища та училища культури).

Тривалість виступу – до 15 хвилин

Програма за власним вибором учасника, що містить:

1.  Твір  українського автора
  2.  Твір кантиленного характеру
  3.  Віртуозний твір

Категорія С (ДМШ). Тривалість виступу – до 10 хвилин

Довільна програма, що складається з двох-трьох творів, різних за жанром, стилем та характером

До уваги учасників конкурсу піаністів! Технічні можливості залу не передбачають виконання програми на двох роялях

Оркестрове диригування.

Категорія А (музичні училища), категорія В (училища культури).

Тривалість виступу – до 15 хв.

Довільна програма, що складається з трьох творів, різних за стилем, жанром та характером.

Приймальна комісія: (04631) 2-43-07

Повний телефонни довідник