27 вересня в Гоголівській аудиторії старого корпусу відбулась щорічна наукова конференція «Всеукраїнські Грищенківські читання», організована кафедрою української мови спільно з Інститутом української мови НАН України.

Славне ім’я Грищенка А. П. – випускника історико-філологічного факультету Ніжинського педагогічного інституту імені Миколи Гоголя 1958 року, доктора філологічних наук, професора, дійсного члена Академії педагогічних наук України, дійсного члена Академії вищої школи України, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата премії імені І.Я. Франка Національної академії наук України, видатного українського мовознавця – загальновідоме, глибоко шановане як в Україні, так і в усьому слов’янському лінгвістичному світі.
Відкрила наукове зібрання доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Бойко Н. І., яка зачитала вітальне слово родини Грищенків.
Ректор Гоголіського вишу Олександр Самойленко привітав гостей та усіх присутніх з початком конференції та побажав плідної наукової співпраці.