Посада: професор кафедри педагогіки, початкової освіти  та освітнього менеджменту

Науковий ступінь: доктор педагогічних наук (1991)

Вчене звання: професор (1992)

ВИКЛАДАЄ НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

«Стратегічне управління освітніми системами»,

«Паблік рілейшнз та імідж організації»,

«Теорія організацій»

ОСВІТА ТА ПРОФЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 1961 році закінчив Київський ордена Леніна державний університет ім. Т.Г.Шевченка за спеціальністю  «Фізична географія» та отримав кваліфікацію географ-геоморфолог.

У 1969р. розпочав педагогічну, а з 1974 р. – науково-педагогічну діяльність. Пропрацювавши два роки на посаді організатора позакласної і позашкільної роботи середньої школи №128, а потім три роки директором середньої школи № 192 м. Києва, В. І. Маслов у серпні 1974 р. перейшов на роботу до Центрального інституту удосконалення вчителів. Після п’яти років роботи асистентом кафедри психології захистив кандидатську дисертацію на тему «Система функціональних знань та умінь директора загальноосвітньої школи» і з 1979 р. став працювати старшим викладачем кафедри педагогіки.

З 1981 по 1992 рр. працював завідувачем кафедри управління та школознавства ЦІУВ.

У 1991 році захистив докторську дисертацію з теми: «Теорія і технологія підготовки керівників загальноосвітніх шкіл» (спеціальність 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки) і отримав учений ступінь доктора педагогічних наук, а в 1992 році був обраний професором кафедри теорії та історії педагогіки педагогічного інституту ім. Горького (нині університет ім.М. Драгоманова), де працював  до 1999 року. В тому ж 1992 році отримав звання професора кафедри управління установами народної освіти та інформатики.

У 1999 році повернувся до ЦІППО АПН України на посаду професора кафедри менеджменту освіти, яку очолив у 2001 р. Після виходу на пенсію в 2002 р. залишився професором кафедри, де продовжував працювати до 2018 року.

З 2018 року працює професором кафедри педагогіки, початкової освіти та освітнього менеджменту Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Викладає навчальні дисципліни: «Методика викладання педагогіки», «Актуальні проблеми сучасної педагогіки», «Стратегічний менеджмент», «Зв’язки з громадськістю та імідж навчального закладу» та інші.

Валентин Іванович є автором понад сімдесяти наукових праць з питань управління освітою, в тому числі трьох монографій з проблем педагогічного менеджменту, низки навчальних і методичних посібників та рекомендацій для слухачів курсів з підвищення кваліфікації керівних працівників освіти.

Деякі з останніх наукових праць:

1. Маслов В.І., Калініна Л.М. Організаційні механізми державно-громадського управління загальноосвітніми навчальними закладами в умовах модернізаційних змін [Електронний ресурс] : посібник. К: Педагогічна думка, 2014. 117 с.
  2. Маслов В.І., Кириченко М.О. Наукові засади та функції компетентного менеджменту у загальноосвітньому навчальному закладі: монографія. Луцьк : ВІППО, 2015. 188с.
  3. Маслов В.І., Ситар І.В. Головні структурні складові наукових досліджень педагогічних систем. Вісник післядипломної освіти. 2015. Вип. 15. С. 108-122.
  4. Маслов В.І. Управлінське рішення в системі керівництва загальноосвітніх навчальних закладів. Теорія та методика управління освітою. 2015. № 1.
  5. Маслов В.І. Принципи формування змісту навчання в системі післядипломної освіти педагогічних кадрів. Післядипломна освіта в Україні. 2015. №1. С.26-27.
  6. Маслов В.І., Ситар І.В. Дослідження проблем управління загальноосвітніми навчальними закладами в Україні (1991 - 2015 рр.) [Електронний ресурс]. Theory and methods of educational management. 2016. № 1.
  7. Маслов В.І. Психологічна оптимізація педагогічної праці. Науковий вісник Мелітопольського державного педагогічного університету. Серія : Педагогіка. 2016. № 2. С. 70-74.
  8. Маслов В.І., Ситар І.В. Розвиток теорії технологій управління навчальними закладами за роки незалежності України ( 1991-2015 рр.). Післядипломна освіта в Україні. 2016. №1. С.3-9
  9. Маслов В.І., Ситар І.В. Методологічне й наукове забезпечення управління загальноосвітнім навчальним закладом в Україні напередодні незалежності. Післядипломна освіта в Україні. 2016. № 2. С.83-91.
  10. Маслов В.І., Ситар І.В. Становлення теорії та технологій наукового управління загальноосвітніми навчальними закладами (1991-2000 рр..) [Електронний ресурс] Theory and methods of educational management. 2017. № 1. С.1-17.

Під керівництвом Маслова В.І. захищено 6  докторських та 6 кандидатських дисертацій.

Нагороди і відзнаки:

• 1969 -  Медаль «За трудову доблесть» до 100-річчя з дня народження В.І. Леніна.
  • 1977 -  Нагрудний знак «Відмінник народної освіти УРСР».
  • 1987 -  Медаль А. С. Макаренка за багаторічну невтомну працю, успіхи в підвищенні кваліфікації працівників народної освіти.
  • 1997 -  Медаль «Ветеран праці» за багаторічну сумлінну працю.
  • 1998 -  Медаль «1500-річчя м. Києва» за сумлінну роботу і активну участь у громадському житті.
  • 2003 -  Почесна грамота Кабінету Міністрів України до ювілею ЦІППО та подяка міського голови Києва.
  • 2004 -  Нагрудний знак «Відмінник освіти України».
  • 2007 -  Медаль «Петра Могили» МОН України за розвиток вищої освіти.
  • 2010 - Заслужений працівник освіти України.

Основні напрями наукової роботи: методологія управління ЗНЗ,теоретичні засади та технологія формування компетентності керівника ЗНЗ та шляхи її підвищення в системі післядипломної освіти.

Робота з аспірантами та докторантами, керівництво  студентською науковою роботою:

1. Консультує 3 докторантів.
  2. Керує магістерськими роботами.