23 і 24 травня 2019 року у Харкові відбувся другий тур Всеукраїнської студентської олімпіади з дошкільної педагогіки за тематичним напрямом «Шануємо Україну, пишаємось рідним краєм». Право представляти спеціальність «Дошкільна освіта» на всеукраїнському рівні отримали переможці першого університетського туру – Калюжна Алла та Маслак Алла. Вони гідно відстояли честь спеціальності «Дошкільної освіти» факультету психології та соціальної роботи, Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя.

Олімпіада проводилась на базі Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, де зібрались близько 100 учасників - студентів різних кваліфікаційних рівнів (бакалаври, магістри), які представляли 32 університети України. Відзначимо високий рівень проведення олімпіади. Чіткість у плануванні і проведенні заходів, конкурсних турів олімпіади, складності й оригінальності завдань, конструктивної роботи журі, творчої взаємодії учасників – створювали необхідні умови для максимальної реалізації учасниками олімпіади власного особистісно-професійного потенціалу.

Викладачі кафедри дошкільної освіти Матвієнко С. І., Аніщук А. М., Пісоцькій  Л. М., Черненко Т. В., Пісоцькому О. П., Пихтіній Н. П. та Кирилюку В. М., Бобро Л. В. активно допомагали студентам у підготовці до олімпіади та виконання творчих завдань, передбачених конкурсом. Завдяки цьому студенти показали високий рівень професійної підготовки. Ґрунтовні знання продемонстрували в межах проведення теоретичного рівня (90 тестових завдань). Відзначилися студенти й практичними вміннями в процесі проведення фрагменту комплексного заняття для дітей старшого дошкільного віку. Дівчата нагороджені грамотами: Калюжна А. у номінації «Висока професійно компетентність», Маслак А. «Креативний підхід до виконання завдання».

Два дні олімпіади видалися насиченими для дівчат, завдяки чому вони отримали неоціненний досвід, нові знання та знайомства. Також студенти мали можливість побачити низку визначних місць Харкова: Центральний парк культури та відпочинку ім. М. Горького, монумент Дзеркальний струмінь, майдан Свободи та Свято-Благовіщенський кафедральний собор.

Різноманітні наукові конкурси і змагання суттєво впливають на формування особистісних якостей та професійних компетентностей студентів, сприяючи виробленню унікальності і неповторності професійного портрету майбутніх фахівців в галузі дошкільної освіти.