Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

22 лютого 2019 року в рамках співпраці Управління освіти Ніжинської міської ради і факультету практичної психології та соціальної роботи  Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя в ЗОШ І-ІІІ ступенів №15, міською методичною службою спільно з кафедрою загальної та практичної психології для фахівців психологічної служби закладів освіти міста, вчителів, учнів 10-11 класів проведено науково-методичний семінар «Профорієнтація молоді – майбутнє суспільства».

З привітанням до учасників науково-методичного семінару звернулися Павлюченко Т.М., директор Ніжинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №15, та Гіль О.М., методист міського методичного кабінету, які окреслили актуальність проблеми профорієнтації в сучасних умовах.
Науково-методичний семінар розпочався із засідання круглого столу «Сучасна профорієнтація: вимоги та можливості» - виїзного засідання кафедри загальної та практичної психології НДУ імені М. Гоголя та фахівців психологічної служби освітніх закладів, який відкрив Папуча Микола Васильович, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри, виступом «Профорієнтація – виклики сучасності». Під час роботи круглого столу кандидат психологічних наук, доцент кафедри Литовченко Н. Ф. висвітлила питання психологічних проблем вибору професії; кандидат психологічних наук, доцент кафедри Наконечна М. М. розкрила питання профорієнтації як особливого виду інтерсуб’єктної взаємодії; провідний фахівець з профорієнтації Ніжинської міськрайонної філії Чернігівського обласного Центру зайнятості Бондаренко І. А. презентувала профорієнтаційну платформу Державної служби зайнятості (навігатор вибору професії) MYPROFESSION. COM.UA; методист міського методичного кабінету Управління освіти Ніжинської міської ради Гіль О.М. доповіла про навички та попит на сучасному ринку праці.
Під час практичної частини семінару з презентацією професії «Психолог» для учнів 10-11 класів ЗЗСО та педагогів міста виступили Тимошенко О. А., декан факультету практичної психології та соціальної роботи, доцент кафедри загальної та практичної психології; Папуча М. В., доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та практичної психології; Романенко Аліна, студентка 4 курсу факультету практичної психології та соціальної роботи НДУ імені М. Гоголя.

Завершилася практична частина заняттями з елементами тренінгу, які були проведені для учнів 10-х класів, учителів, фахівців психологічної служби закладів освіти міста за участю викладачів кафедри загальної та практичної психології НДУ: Папучі М. В., доцентів Литовченко Н. Ф., Кошової І. В., Михайлової О. І.; старшого викладача Шилової Г.П.; викладача Медвідя Є. С.; студенток 4 курсу Романенко А. та Козій І.
Підбиваючи підсумки заходу, практичні психологи, соціальні педагоги, учителі різних закладів освіти відзначили, що науково-методичні семінари – це дієва форма методичної роботи для підвищення професійного рівня, під час яких можна ознайомитися з новими ідеями, результатами проведення наукових досліджень, обмінятися досвідом щодо форм та методів роботи з питання профорієнтації молоді; поспілкуватися з колегами-однодумцями, отримати гарний настрій та зрозуміти, наскільки важливою є професія «Психолог».
Від фахівців психологічної служби міста, учителів, учнів щиро дякую співорганізаторам та учасникам заходу за змістовність, креативність, творчість, співпрацю.

Олена Гіль,

методист ММК