Вшанування 100-річчя від дня народження нашого видатного земляка Ігоря Качуровського не стало разовою акцією. Його літературні досягнення надихають дослідників, перекладачів, поетів, котрі перевіряють власні здобутки його життєтворчістю.

Щойно в Києві «Видавничий дім Дмитра Бураго» представив нам матеріали Всеукраїнського віршознавчого семінару, що відбувся в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Адепти науки про вірш – авторитетні і початківці – досліджували три тематичні напрямки: «І. В. Качуровський – людина, поет, науковець», «Вірш поетичних перекладів» та «Заповіти Ігоря Качуровського і українська та російська поезія кінця XIX – поч. XXI століть».

Виголошені доповіді яскраво засвідчили, що заповіти Ігоря Качуровського реалізуються в наукових пошуках віршознавців різних поколінь.

Дякуємо учасниці семінару Олені Бросаліній за подаровану збірку Ніжинському держуніверситету імені Миколи Гоголя.

Надія Онищенко