17 жовтня, коли весь світ відмічав Міжнародний день за ліквідацію бідності, а Кабінет Міністрів України зібрався на засідання з обговорення питання бюджету на 2019 рік, Федерація Профспілок України провела у місті Києві всеукраїнську акцію протесту. Підтримати вимоги профспілчан приїхала об’єднана делегація профспілкових комітетів працівників та студентів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Профспілка працівників освіти і науки Україна висунула Кабінету Міністрів програму “10 основних вимог”. Серед них були – виконати статтю 61 “Закону про освіту”,  що передбачає встановлення посадових окладів педпрацівників на рівні 3-х мінімальних зарплат, науково-педагогічним працівникам + 25%, збільшення видатків на академічну стипендію студентам, та розширення кола осіб, що її отримують, підвищення на 10% посадових окладів усім педагогічним та науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року, встановлення у Держбюджеті на 2019 р. прожиткового мінімуму з 1 січня у розмірі – 5167 грн., а мінімальної заробітної плати у розмірі 7751 грн.

Акція протесту зібрала представників профспілок різних галузей – шахтарів, освітян, медиків, працівників АПН та машинобудування. Були представлені практично всі регіони України.  Керівний комітет акції протесту передав вимоги працівників уряду. Сподіваємося, що Кабінет Міністрів та чиновники МОН дослухаються до людей праці та внесуть зміни до проекту держбюджету.