Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

З 27 квітня по 27 травня в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, в бібліотеці імені академіка Миколи Лавровського, проходить виставка «Видатні постаті Ніжина» в малюнках дітей, присвячена святкуванню Дня міста Ніжина (6 травня).

Метою виставки є ознайомлення студентів НДУ ім. М. Гоголя та її гостей з історичними постатями, поетами, акторами, які прославили Ніжин на увесь світ. Виставку підготували учні дитячої школи мистецтв при КВНЗ «Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М. Заньковецької» разом із своєю вчителькою – Катериною Володимирівною Борисовою, випускницею нашого вишу, за спеціальністю «дошкільна освіта».

Роботи дітей виконані в техніці граттаж, яку, методом мистецького експериментування, дещо видозмінила Катерина Володимирівна. Якщо традиційний граттаж виконується на білому папері з чорним верхнім шаром, то роботи, представлені на даній виставці, виконані за іншою технологією. Тло робіт – традиційно чорне, потім, як того потрібує техніка граттаж, вже підсохлий листок натирають парафіновою свічкою. Але надалі, замість традиційної білої фарби, дітьми використовується змішана з милом бронзова, золота чи срібна фарба, яку наносять верхнім шаром на роботу. Коли листок-основа готовий – діти, маючи за зразок портрет видатної людини, починають зображене на зразку «видряпувати» ручкою, яка не пише. Цей різновид граттажу є художньо своєрідними, оскільки він імітує техніку чеканки.

Вік наших маленьких художників – 8-9 років. Вони провчилися 3 роки на підготовчому відділі й на наступний рік будуть зараховані до 1 класу художнього відділу нашої школи. За три роки навчання у школі учні цієї групи здобули численні перемоги на обласному, всеукраїнському та міжнародному конкурсах творчих робіт дітей.

Давайте ближче познайомимося з маленькими митцями:

1. Ігнатенко Раміна (портрет М. Гоголя) – лауреат всеукраїнського конкурсу благодійного фонду Ігоря Янковського «Україна – земля талантів» (м. Київ, 2017 р.); лауреат міжнародного конкурсу «Дружать діти на планеті» (м. Мінськ, Білорусія, 2018 р.).
  2. Редька Богдана (портрет графа Безбородька) – переможець (3-тє місце) міжнародного конкурсу «Дружать діти на планеті» (м. Мінськ, Білорусія, 2018 р.).
  3. Прядко Вероніка (портрет Б. Хмельницького) – дипломант другого ступеню міжнародного конкурсу благодійного фонду «Інше життя» (м. Київ 2017 р.), дипломант міжнародного конкурсу «На своїй землі» (м. Мінськ, Білорусія, 2017 р.). Вже другий рік поспіль займає перші місця в обласних конкурсах у м. Чернігові (2017, 2018 рр.).
  4. Шумал Анна (портрет Т. Шевченка) – переможець міжнародного – інтернет конкурсу «Марка дружби» (м. Херсон 2017 р.), лауреат міжнародного конкурсу благодійного фонду «Інше життя» (м. Київ, 2017 р.).
  5. Потлова Дар’я (портрет Смарагди Ніжинської) – активна учасниця шкільних виставок, навчається на двох відділах – художньому та хореографічному, а також опановує гру на фортепіано.
  6. Баленко Владислава (портрет М. Заньковецької) – активна учасниця міських та обласних виставок, навчається на двох відділах – художньому та хореографічному, а також грає на фортепіано.
  7. Обідейко Вероніка (портрет О. Хохлової) – лауреат міжнародного інтернет – конкурсу «Марка дружби» (м. Херсон 2017 р.), у цьому ж  році отримала 3-тє місце на обласному конкурсі у м. Чернігів.
  8. Супрун Артем (портрет С. Шишка) – прийшов в групу півроку тому й вже визначає чудові результати, беручи участь у шкільних художніх виставках. Перемоги Артема ще попереду.
  9. Одосовський Нікіта (портрет М. Бернеса) – лауреат міжнародного конкурсу благодійного фонду «Інше життя» (м. Київ 2017 р.), лауреат міжнародного конкурсу «Дружать діти на планеті» (м. Мінськ, Білорусія 2018 р.).

Матеріал підготувала Матвієнко Св. Ів.,

доцент кафедри дошкільної освіти