Нещодавно вийшла друком спільна праця членів кафедри методики викладання української мови й літератури Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя – переклад та перевидання книги В.В. Данилова «Література як предмет викладання (Середня та нижча школи. Учительські інститути)» .

Володимир Валер’янович Данилов, випускник Ніжинської вищої школи (1905), одним із перших висловив ідеї розвивального та особистісно зорієнтованого навчання літератури. Ще на початку ХХ століття науковець підкреслив необхідність вільної інтерпретаційної діяльності на уроках літератури, виступив проти авторитарних підходів, коли в учнів забрано право на власне розуміння художніх явищ. Незадовільний стан навчального процесу спонукав В.Данилова до написання праці «Література як предмет викладання», яку було видано в 1917 році.

Видання здійснено до сторіччя виходу методичної роботи. Ідея проекту та післямова належать професору Ю.І.Бондаренку.