28-29 вересня 2017 року в стінах Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя відбулась ХІІ Міжнародна наукова конференція «Знаки питання в історії України: Революційні процеси 1917-1921 рр. в країнах Центральної і Східної Європи». (Фото 1 )

В роботі конференції взяли участь науковці з різних навчально- освітніх закладів України, Німеччини та Білорусі. (Фото 2)

Це урочисте наукове зібрання відкрив вітальним словом ректор Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя Олександр Самойленко.

Почесним учасником цього заходу стала професор Даріана Блохин, доктор філософії, член-кореспондент Української Вільної Академії Наук, почесний академік Академії Наук Вищої Школи України, лауреат Шевченківської премії -2015р., президент "Німецько-Українського наукового Об'єднання імені Юрія Бойка-Блохина", голова Фонду імені Юрія Бойка-Блохина, та Родинного архіву-музею при Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди, меценат Надвірнянського будинку дитини. Темою її виступу стала «Державотворча діяльність Михайла Грушевського на тлі української національно-визвольної боротьби (1917-1921)».

Пані Даріана Блохин передала в дар бібліотеці ім. Академіка М. О. Лавровського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя цінні наукові видання. (Фото 3).

Ще одним високоповажним учасником міжнародної конференції став доктор історичних наук, професор Петро Чернега, завідувач кафедри етнології та краєзнавства Національного Педагогічного Університету  імені М. П. Драгоманова . Він також передав для бібліотеки свої наукові праці.

Тема його наукової доповіді «До причин поразки національно-визвольних сил в Українській революції 1917-1921 рр.» викликала жваве обговорення та дискусію в залі. (Фото 4).

Серед активних учасників конференції були визнані науковці, зокрема: доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Григорій Самойленко, який виступив з доповіддю «Ніжинська вища школа у роки буремних революційних потрясінь». Серед інших учасників конференції можна згадати дослідників позначеної теми Євгена Луняка (Ніжин), Віталія Хоменка (Київ), Раїсу Дудку (Ніжин), Олександра Грибенка (Глухів), Валентину Мятліцьку (Гомель) та інших. (Фото 5-6)

За інформацією оргкомітету конференції