5 грудня - святкування Міжнародного дня волонтерів. Це свято кожного, хто хоч раз за покликом серця допомагав людям, не чекаючи подяк, нагород і визнання! Кожного року волонтери в усьому світі відзначають цю подію по-різному: проводять мітинги, паради, екологічні та інформаційні кампанії, реалізують громадські волонтерські проекти, надають безкоштовну медичну допомогу, тощо.

Головною метою цього дня є визнання зусиль волонтерів та підвищення обізнаності громадськості про внесок волонтерів у розвиток суспільства. У Чернігові в рамках обласної програми "Молодь Чернігівщини" на 2016-2020 роки та з нагоди Міжнародного дня волонтера відбувся Молодіжний волонтерський форум "Час обирає нас". Наша делегація у складі студентів, магістрантки та викладача кафедри соціальної педагогіки була представлена на форумі. Програма і організація цього заходу була на високому рівні. Ліцей побуту гостинно відкрив свої двері. Кожен викладач, директор, заступник та всі студенти були волонтерами для волонтерів. Гарні зачіски, стрижки, манікюри - для підняття настрою всім присутнім волонтерам! На урочистій частині нашим студентам спеціальності "Соцільна педагогіка" факультету "психології та соціальної роботи" НДУ ім. Гоголя Луніній Яні та Чепур Анні було вручено грамоти, як волонтерам тренінгового центру "Барви життя". Ще з міста Ніжин волонтеру ГО "Спілка Самаритян України Чернігівське об'єднання" Роману Новаку було вручено Грамоту від обласної Ради та медаль. Ми мали можливість познайомитися і поспілкуватися за кавою-брейк з колегами, побачити як реалізуються волонтерські проекти (м. Житомир Проект за підтримки Міністерства молоді та спорту України в рамках кампанії Ради Європи «No Hate Speech Movement» (в Україні – «Рух проти ненависті»), національним координатором якої є ВМГО Асоціація «КВН України».), послухати як знаходити ресурси для реалізації громадських ініціатив (ГО "Март").