9-го червня в Ніжинському держаному університеті за ініціативи кафедри психології відбувся науково-практичний семінар «Ракурси психологічного благополуччя особистості». Співорганізаторами стали науковці лабораторії соціальної психології особистості (Інститут соціальної та політичної психології НАПН України) та викладачі кафедри психології (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).

Проблемне поле семінару охоплювало найважливіші ракурси психологічного благополуччя особистості: дослідження його природи, факторів, критеріїв, вікових аспектів; психологічне благополуччя особистості в освітньому, організаційному та домашньому просторі, а також сучасні методи його оптимізації та відновлення.

З вітальним словом до учасників звернулися проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків О.В.Мельничук та декан факультету психології та соціальної роботи О.А.Тимошенко

Пленарне засідання розпочалось зі змістовної, глибокої доповіді «Щастя, здоров’я, благополуччя: досягнення недосяжного» Титаренко Тетяни Михайлівни, член-кореспондента НАПН України, професора, доктора психол. наук, завідувача лабораторії соціальної психології особистості Інституту соціальної та політичної психології НАПН України.

Живий інтерес учасників викликали й інші доповіді науковців:

«Життя і розвиток особистості як драма» (Папуча Микола Васильович,  професор, доктор психол. наук, завідувач кафедри загальної  та практичної психології, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);

«До проблеми психологічного благополуччя особистості» (Андрєєва Ярослава Федорівна, доцент, завідувач кафедри психології, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича);

«Щаслива старість: «рожеві окуляри» для дорослих?» (Щотка Оксана Петрівна, канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри  психології, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя)

На круглому столі було всебічно, об’єктивно й докладно обговорено стан та перспективи дослідження психологічного благополуччя у зв’язку зі самосвідомістю, особливостями особистості, обставинами життя, спілкування й діяльності. Науковці щедро ділилися власним досвідом і ефективними технологіями досягнення і підтримки цього стану на оптимальному рівні в різних життєвих сферах і ситуаціях. Низка доповідей мала дискусійний характер, що сприяло конструктивному обговоренню і пошуку наукової істини шляхом діалогу за круглим столом. Посилання на збірник тез в репозитарії http://lib.ndu.edu.ua/dspace/handle/123456789/508

Завершальним акордом семінару став психологічний перфоманс від  КИЇВСЬКОГО ПЛЕЙБЕК-ТЕАТРУ “DÉJÀ VU PLUS”. Історії, що розповідали глядачі, їх думки та стани знаходили втілення у драматичних імпровізаціях. Думається, таке віддзеркалення наближало присутніх до себе та до власного психологічного благополуччя.

Відкрити програму конференції для ознайомлення