Go to English

Учасники аматорського об’єднання  «МУЗИЧНА ВІТАЛЬНЯ», яке створили викладачі факультету культури й мистецтв, співробітники соціально-гуманітарного відділу та Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою для популяризації кращих зразків української й зарубіжної музичної культури, підвищення виконавської майстерності, представили нову, третю, програму в поточному навчальному році.

«Ніжинське минуле в романтичних історіях» через слово і вокал розповідає про славетні українські постаті і митців, які власними переживаннями і талантом створювали в нашому місті тонесенький прошарок культурності, що кордоном охороняв людську вразливість, душевні переживання.

Собор Святого Миколая в Ніжині нагадав нам про Богдана Хмельницького і Ганну Золотаренко, його пізню й останню любов.  Її брати, полковники, власним коштом звели це «небо на землі» – козацьке бароко, яке у безкінечному Божому просторі сповіщає нам про сковородинівську волелюбність, про те, якими ми були і можемо стати.

Любовний трикутник Леоніда Глібова, Параски Бордонос і Пантелеймона Куліша, останній назвав пошуком ідеалу. Складні взаємини відбувалися в будинку на теперішній вулиці Некрасова. А в домі на вулиці Марії Заньковецької розігрувалася драма між першою народною артисткою України і Миколою Садовським.

Про це тактовно розповідала ведуча Надія Онищенко, а студенти-вокалісти Маріанна Шульга, Сергій Охонько, Ярослав Йотка, Денис Степаненко, Анастасія Бадай, Анастасія Терещенко, Інна Мехеденко створювали естетичні переживання гарним виконанням українських народних пісень, творів Миколи Лисенка, Петра Чайковського, Семена Гулак-Артемовського, Кирила Стеценка та Анатолія Кос-Анатольського.

125-річчя з дня народження розстріляної співачки Марії-Шекун-Коломийченко, що належала до творчого кола Марії Заньковецької, відзначили виконанням творів з її репертуару, а саме: арій із опер Каміля Сен-Санса і Жоржа Бізе, романсів Дениса Січинського і Миколи Лисенка, які професійно виконали Тетяна Дяченко, Анастасія Іваненко-Коленда, Світлана Подкользіна. Разом із концертмейстерами Галиною Брюзгіною, Ліною Чмелик і Тетяною Борисенко вони продовжили традицію салонного музикування в нашому місті.

Прочитано 151 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонни довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative