Go to English

5 грудня в 215 аудиторії старого корпусу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулось відкриття ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно Docudays UA у місті Ніжині. Фестиваль проходитиме з 5 по 12 грудня включно.

Заплановані локальні покази в основному по навчальних закладах міста: Ніжинський медичний коледж Чернігівської обласної ради, Ніжинський міський ліцей Ніжинської міської ради при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, Ніжинський обласний педагогічний ліцей Чернігівської обласної ради, Ніжинське училище культури та мистецтв імені Марії Заньковецької, а також один відкритий показ 7 грудня в культурно-освітньому центрі «Юність». Організатори до кінопоказів запрошують учнів, студентів, вчителів шкіл, соціальних працівників та всіх охочих містян, тих, кому не байдужі проблеми сьогодення, тих, хто хоче відкрити очі на свої права.
Розпочали фестиваль організатори з прес-брифінгу. Лариса Дудка, завідувач кафедри політології та права, розпочала з історичного екскурсу. Фестиваль вперше було започатковано у 2003 році і мав він назву Дні правового кіно в Україні, а у 2005 році прийнятий у мережу міжнародних фестивалів. Студенти Ніжинського вишу познайомилися з даним заходом у 2004 році, а вже у 2015 році стали активними учасниками. На сьогодні Docudays UA – найбільший Міжнародний фестиваль документального кіно. Його місія – це освітньо-просвітницька робота, залучення до діалогу глядачів, вирішення важливих проблем, форсування активної громадянської позиції засобами документального кіно. Центральна тема фестивалю: крізь ілюзії. Всі фільми у цьому році спрямовані на те, щоб позбавити глядача ілюзії подвійності думок.
Катерина Данькова, координаторка програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, наголосила на тому, що даний фестиваль сприяє розвитку критичного мислення, підвищенню рівня дотримання прав людини, що на сьогодні є найвищою цінністю.
Учасники кіноклубу «Правове та соціальне кіно» історико-юридичного факультету Бурляй Олександра та Лях Владислав розповіли про важливість такого фестивалю, який знайомить із правами людини, підвищує правову освіченість наших громадян. Завдяки обговоренню фільму після його перегляду учасники можуть розглянути проблеми, поставлені у фільмі, і дати відповіді на запитання, які виникли під час перегляду. Особливо важливо залучати до таких акцій школярів, бо це – активна гілка суспільства, сповнена нових креативних ідей, які треба спрямовувати у правильне русло.
Організатори фестивалю подякували тим, хто допоміг у проведенні фестивалю, а саме ректору Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та соціально-гуманітарному відділу, Чернігівському громадському комітету захисту прав людини, Управлінню освіти Ніжинської міської ради.

 

 

 

Прочитано 319 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонни довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative