Міністерство освіти й науки України
Гоголезнавчий центр
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України
Інформаційний лист

У вересні 2016 року виповнюється двадцять років з дня заснування Гоголівського центру при Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя. Гоголезнавчий центр став головним осередком вивчення спадщини видатного письменника. Співробітники центру за час, що збіг від фундації, підготували 22 випуски Гоголезнавчих студій – наукового збірника, де були надруковані праці вчених з різних країн світу. Від початків на сторінках «Гоголезнавчих студій» друкувалася бібліографія праць, що вийшли в Україні та Росії, починаючи з 1995 року. Бібліографія надрукованого в Україні була підготовлена співробітниками центру, а російську частину готував професор МДУ Володимир Воропаєв.

В 2009 році побачила світ повна україномовна бібліографія видань і наукової літератури про Гоголя, яка вийшла в Україні від 1851 року.

Співробітники Гоголезнавчого центру взяли участь у підготовці семитомника творів Миколи Гоголя, що вийшов в 2009-2011 роках.

Разом з кафедрою російської і зарубіжної літератури та історії культури  було проведено близько десяти міжнародних наукових конференцій.

Гоголезнавчий центр планує провести XIIIМіжнародну конференцію, присвячену двадцятиріччю науково-методичної діяльності.

Тема майбутньої конференції – «Микола Гоголь і сучасний світ: проблеми вивчення». Оргкомітет конференції планує запросити до участі у конференції вчених різних країн, які займаються фундаментальними питаннями дослідження спадщини письменника.

План проведення конференції передбачає роботу у вигляді круглого столу, на якому будуть заслухані й обговорені доповіді.

Оргкомітет планує видати доповіді в черговому випуску «Гоголезнавчих студій».

Орієнтовний час проведення конференції — перша декада жовтня 2016 року.