11 квітня 2016 року на засіданні Вченої ради Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулося офіційне представлення педагогічному колективу нового ректора вишу. Директор Департаменту управління персоналом МОН України Ігор Олександрович Кабанов ознайомив присутніх з наказом міністра освіти Сергія Мироновича Квіта за № 140-к від 6 квітня 2016 року про призначення на посаду ректора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя кандидата історичних наук, доцента Олександра Григоровича Самойленка терміном на п’ять років.

Новопризначеного керівника вузу привітали: начальник управління освіти і науки Чернігівської обл­держадміністрації Микола Анатолійович Конопацький, голова студентської ради НДУ ім. М. Гоголя Олександра Порада, члени Вченої ради. У слові-відповіді Олександр Григорович подякував усім присутнім за виявлену високу довіру і пообіцяв спрямувати свою роботу на подальшу розбудову вишу.