Професорсько-викладацький колектив, співробітники і студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя глибоко занепокоєні долею нашої мужньої Надії Савченко, над якою чинить неправедну розправу путінське самодержавство.

Ми приєднуємося до всенародного руху за визволення Надії від сваволі московського кривосуддя, врятування її від реальної смертельної небезпеки. Усвідомлюючи весь трагізм і правову безвихідь становища, в якому перебуває Надія з волі бездушних чинуш в судійських мантіях, ми водночас долучаємося до голосу тих, хто звертається до неї з проханням утриматися від відчайдушного, хоч і мужнього, кроку, на який зважилася. Її чекаємо на волі живою і здоровою, такою ж незламною і героїчною, якою знають Надію українці, мільйони свідомих і чесних людей в усьому світі.
Хочеться також сподіватися, що у московських вельмож вистачить глузду, щоб зрозуміти, наскільки жорстокими і бездумними є їхні дії проти беззахисної людини, у якої єдиним і останнім аргументом для доказу своєї безвинності залишається власне життя.
Закликаємо всю вузівську громадськість України одностайно виступити проти сваволі московської влади стосовно Надії Савченко, за порятунок і повернення на Батьківщину самовідданої, нескореної патріотки.

Від імені колективу університету
в.о ректора О.Д.Бойко