14 червня 2023 року ректор університету Олександр Самойленко та декан факультету філології, історії та політико-юридичних наук Володимир Мартиненко брали участь в урочистостях з нагоди 30-річчя з часу створення Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» у Батурині. У межах урочистих заходів відбулися ХVІІІ Батуринські читання, що зібрали істориків і музейників із України та закордоння, були презентовані нові наукові доробки та пройшли професійні дискусії щодо проблем історії й археології Чернігово-Сіверщини.

Не оминули учасники й теми про роль музейних закладів під час нинішньої російсько-української війни та рефлексували щодо переформатування діяльності музеїв після нашої Перемоги.️ До роботи Читань долучилося фахівці 14 музейних закладів, 9 наукових інституцій і закладів вищої освіти України, серед яких і науковці Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Щиросердно дякуємо за чудову організацію, високу науковість і відданість справі, яка стала життям, нашим друзям і партнерам з Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця»! Ви є прикладом збереження нашого героїчного й трагічного історичного минулого та взірцем самовідданої праці заради майбутнього нашої держави! Разом до Перемоги!