У складних умовах у цьому році доводиться студентам спеціальності Початкова освіта 013 виконувати ІНДЗ. Так з курсу «Методика навчання мовно-літературної освітньої галузі в початковій школі: дитяча література з методикою навчання літературного читання» здобувачі групи По-31 представили навчальний колективний відеопроєкт імітації уроку позакласного читання з теми «Г.Демченко «Калинка» для учнів 2 класу, який вони виконували в аудиторії.

ІНДЗ передбачало створення оригінального  конспекту уроку з читання для учнів початкової школи та проведення уроку-імітації з дотриманням усіх вимог до такого виду роботи тривалістю 40 хв;  під час якого студенти розподіляли за етапами уроку ролі учителів та учнів, що дало змогу залучити максимальну кількість учасників до активної діяльності;  показати підготовлений ефективний та яскравий  дидактичний матеріал до уроку з урахуванням вікових особливостей школярів; здійснити якісну зйомку.

Хоч здобувачі виконали завдання з окремими помилками, проте  під час його реалізації вчилися застосовувати знання фундаментальних основ методики навчання літературного читання, критично осмислювати теорії, принципи, поняття у сфері майбутньої професійної діяльності; збирати, інтерпретувати, оцінювати, застосовувати інформацію; планувати, моделювати, реалізувати урок читання у початкових класах, здійснювати рефлексію освітнього процесу, коригувати зміст навчання відповідно до освітніх галузей Державного стандарту початкової освіти та Концепції НУШ з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей учнів, їх інтересів і потреб; формувати в учнів інтерес до художнього твору, книги взагалі;  бажання навчатися, розвивати критичне мислення в здобувачів початкової освіти; творчо підходити до розробки, завдань, змісту навчальних занять, використовувати різні методи, прийоми, новітні педагогічні технології, онлайн-сервіси, форми навчальної діяльності здобувачів початкової освіти на засадах інтеграції змісту освітніх галузей та діяльнісного підходу в стандартних і нестандартних ситуаціях; передбачати можливі реакції учнів на певні педагогічні впливи, відчувати їхній емоційний стан, виявляти гнучкість під час вибору методів педагогічного впливу з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей учнів та ін.

Були визначені такі недоліки ІНДЗ: у 2 класі не бажано практикувати мовчазне читання, оскільки у дітей ще недостатньо сформовані навички техніки читання; доцільніше було б продумати більш складніші завдання для роботи з цеглинками ЛЕГО; у мовленні окремих студентів було багато русизмів; мало продуманих завдань на характеристику героїв та визначення ідеї твору.