Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки (World Science Day) або більш офіційно – Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development).  Його проведення було рекомендовано ще в 1999 році на Всесвітній науковій конференції (зараз – Всесвітній науковий форум, World Science Forum) у Будапешті, де була висловлена необхідність більше щільної взаємодії між наукою й суспільством.

Всесвітній день науки за мир і розвиток спрямований на підвищення рівня поінформованості громадськості про важливість науки і ліквідацію розриву між наукою і суспільством. Цей день – чудова нагода, аби вшановувати наукові традиції, популяризувати досягнення вчених, залучати молодь до світу науки.

Сьогодні наука в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, незважаючи на всі труднощі та нелегкі часи, завдяки наполегливій праці наших вчених має сучасні наукові школи та розробки. Наукові досягнення наших вчених відомі не тільки в Україні, але й за ії межами.

Сердечно вітаємо зі святом усіх науковців, викладачів, майбутніх вчених – студентів та аспірантів! Бажаємо вам міцного здоров’я, творчого натхнення, життєвої енергії, нових досягнень і щедрих ужинків на науковій ниві! Нехай найвищі висоти Науки завжди підкоряються вам!

Науковий відділ