У рамках XVI Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Освітньо-мистецький простір України: історія та сучасність» (5 травня 2017 року).

На пленарному засіданні виступили: Гусейнова Л. В. (кандидат педагогічних наук, декан факультету культури і мистецтв імені Олександра Ростовського); Шумський М. О. (народний артист України, професор, завідувач кафедри інструментально-виконавської підготовки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя); Шумська Л. Ю. (заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя); Костенко Л. В. (заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя).

Учасники обговорили нагальні проблеми мистецько-виконавської майстерності на секціях: «Фортепіано», «Оркестрові інструменти та диригування», «Сольний спів», «Хорове диригування». Наприкінці конференції всі мали нагоду відвідати майстер-класи професорів Л. Шумської та Л. Костенко з молодіжним хором «Світич» і професора М. Шумського з оркестром народних інструментів.