Саме в ці дні художники та поціновувачі творчості Миколи Ге долучилися до вшанування пам’яті видатного художника у зв’язку з 190-річчям з дня його народження. Життя художника тісно пов’язане з Чернігівщиною, де він довгий час жив та писав. На малій батьківщині митця у Плисках було відкрито пам'ятний камінь-валун.

Потім гості завітали до Ніжинського вишу. Ректор університету Олександр Самойленко та директор Музейного комплексу Анна Парубець гостинно зустріли художників, які вперше відвідали університет, та подарували картинній галереї свої роботи. Серед учасників заходу: художники Валентина Плавун, Світлана і Рейнхард Шиль, Зінченко Віктор, Світлана Клименко, Валерія Велика, Марина Соченко, журналіст і координатор проектів журналу "Стіна" Наталія Костильова, головний редактор інформаційно-аналітичного журналу "Стіна" Анастасія Правдивець і інші.
Тим самим, небайдужі люди не просто вшановують пам'ять митця, а відроджують інтерес до культури і краси.