Другим директором Юридичного ліцею в Ніжині після Х.А. Екеблада був Матвій Матвійович Могилянський (1807-1874), який закінчив Страсбурзький університет, працював у Києві та Київській губернії по освітянській лінії. До призначення М.М. Могилянського директором Юридичного ліцею князя Безбородька він працював інспектором студентів Київського університету Св. Володимира.
М.М. Могилянський завжди сумлінно ставився до виконання своїх обов’язків, а тому й у Ніжині проявив себе як вимогливий і досвідчений адміністратор. За короткий час перебування в Ніжині він вніс чимало пропозицій, пов’язаних з покращенням підготовки юристів. Зокрема, він уважав, що студенти повинні добре знати французьку та німецьку мови, бо вони відкривають доступ до багатств юридичної літератури. У зв’язку з цим Рада Ліцею постановила приділити увагу перекладу юридичної літератури з цих мов.