Всеукраїнський конкурс музикантів – юніорів проводиться щорічно на базі факультету культури і мистецтв з 2002 року під патронатом  Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури України, Національної Всеукраїнської музичної спілки, Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, за сприяння Національної радіокомпанії України.

Мета конкурсу: виховання духовності, патріотизму та національної ідентичності дітей та юнацтва; сприяння підвищенню рівня початкової та середньої спеціальної музичної освіти; підтримка творчо обдарованої молоді; виявлення найбільш талановитих учасників конкурсу  для подальшого  навчання у мистецьких та педагогічних ВНЗ України; обмін професійним досвідом у галузі музичної педагогіки та виконавства.

Почесний Президент конкурсу – ректор НДУ ім. М. Гоголя, доктор політичних наук, професор Бойко Олександр Дмитрович.

Журі  Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної,   диригентської та інструментально-виконавської  майстерності у різні роки очолювали видатні українські митці: доктор мистецтвознавства, професор А. П. Лащенко (2002, 2003), народний артист України, академік О. С. Тимошенко (2004, 2005), народний артист України, доктор мистецтвознавства, професор В. І. Рожок (2007 – 2015).

Керівник проекту конкурсу – декан факультету культури і мистецтв, кандидат педагогічних наук, доцент Гусейнова Лариса Василівна.

Автор проекту конкурсу – заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри вокально-хорової майстерності Шумська Людмила Юріївна.

Проект конкурсу втілюється силами колективу факультету культури і мистецтв, на чолі з деканом доцентом Л. В. Гусейновою, та оргкомітету, до складу якого входять професори, доценти, старші викладачі, викладачі, концертмейстери та лаборанти кафедр вокально-хорової майстерності, інструментально-виконавської підготовки, музичної педагогіки та хореографії.

Злагодженість роботи конкурсу забезпечується завдяки  всебічному  сприянню  ректорату університету, а також інших його підрозділів: деканату факультету культури і мистецтв, соціально-гуманітарного відділу, видавництва, навчального відділу, адміністративно-господарчого відділу, бухгалтерії, канцелярії, машбюро.

Програма конкурсу включає змагання диригентів, вокалістів та виконавців – інструменталістів, показові концерти, презентації, майстер-класи, для здійснення яких Оргкомітет конкурсу щорічно запрошує  відомих в Україні виконавців, викладачів-методистів, професійні, навчальні та любительські творчі колективи. Учасники найбільш значущих концертів та майстер-класів у межах конкурсу: Герой України, н.а. України, проф. Є. Мірошниченко; капела «ДУМКА» (керівник Герой України, н. а. України, академік Є. Савчук); н. а. України, професор О. Дяченко; хор ім. Г. Верьовки (керівник  –  Герой України, н. а. України, академік А. Авдієвський); н. а. України, професор Л. Дичко; н.а. України, канд. мистецтвознавства, проф. О. Бенч; Великий дитячий хор НРКУ (керівник – з. а. України Т. Копилова; квартет «ДЖЕРЕЛО» Національної філармонії України та оркестр акордеоністів НМАУ ім. П. І. Чайковського (керівник – н. а. України, проф. Є. Черказова); народні артисти України, професор В. Буймістер, В. Субачев, Л. Роговець; заслужені артисти України – доктор культурології, професор В. Антонюк та доцент Г. Дем’янчук; солісти Національної опери України, заслужені артисти України О. Гаєвська, С. Ковнір, С. Чахоян, О. Терещенко; лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, викладач НМАУ ім. П. І. Чайковського К. Куликова; лауреат Міжнародних та  Всеукраїнських конкурсів та фестивалів «Дитяча опера» (керівник – засл. прац. культ. України Н. Нехотяєва);творчі колективи НМАУ ім. П. І. Чайковського: Оперна студія (гол. режисер – Герой України, н. а. України, проф. Д. Гнатюк), симфонічний оркестр (керівник – з. д. м. України, проф. І. Палкін), капела бандуристів (керівник – з. д. м. України, доц. В. Курач (2005), камерний оркестр  (керівник – канд. мистецтвознавства, доц. І. Андрієвський) та ін.

Завантажити положення про конкурс в форматі PDF

Фотогалерея ХІV Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності НІЖИН, 10-13 травня 2015 року

Щоденна програма юніорського конкурсу

Завантажити прикріплення: