Свистович Степан Михайлович

Завідувач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, доктор історичних наук.

1960 року народження. У 1982 році закінчив Костромське вище військове командне училище хімічного захисту, у 1994 році з відзнакою закінчив  командний факультет Академії ім. Тимошенко в м. Москва. Із 1997 по 1999 рр. – слухач стратегічного факультету Академії Збройних Сил України та здобув кваліфікацію магістра державного воєнного управління того ж вишу.

У 2003 році здобув ступінь кандидата історичних наук (спеціальність 07.00.01 – історія України), захистивши кандидатську дисертацію на тему «Воєнне мистецтво та організаційні засади держав Східної Європи». 21 червня 2007 року захистив докторську дисертацію на тему «Громадські організації України», 8 листопада 2007 року рішенням президії Вищої атестаційної комісії України присуджено науковий ступінь доктора історичних наук. 29 березня 2012 року рішенням Атестаційної колегії міністерства освіти і науки, молоді та спорту України присвоєно вчене звання професора.

У 2013-2014 рр. очолював кафедру міжнародних відносин «Східноєвропейського Слов’янського університету» м. Ужгород.

Є автором понад 30 наукових та навчально-методичних друкованих праць.

Професор Свистович С.М. здійснює наукову роботу зі студентами, зокрема керує написанням ряду магістерських робіт зі всесвітньої історії, готує студентів до участі у конкурсі студентських наукових робіт та наукових конференцій, брав активну участь в організації та проведенні Всеукраїнської студентської наукової конференції «Європейська інтеграція: історичний досвід та політичні перспективи», яка щорічно проходить на базі історико-юридичного факультету; щорічної вузівської  конференції «Молодь в науці» та інших наукових зібрань; а також є членом редакційної колегії фахового наукового видання з історії України, всесвітньої історії та історії науки і техніки «Вісник аграрної історії».

З 2016 р. організовує та керує проведенням педагогічних та стажувальних практик студентів напряму підготовки «Середня освіта. Історія», «Історія та археологія».

У 2005 році нагороджений орденом «Данила Галицького».