Наприкінці лютого у стінах нашого вузу відбувся справді незвичайний  захід – «Музичні мандри країнами світу», реалізований представниками двох кафедр: кафедри географії та кафедри інструментально-виконавської підготовки. Захід мав успіх і, вочевидь, саме це надихнуло його ініціаторів, професора Смаль В.В. та доцента Щербініну О.М., на творче продовження. Тож, як наслідок, 31 березня 2015 року у залі старого корпусу нашого університету відбувся ще один вечір «Усе моє, все зветься Україна», за участі вже знайомих  глядачеві студентів і викладачів двох факультетів. Захід було підготовано завдяки творчим і професійним ініціативам викладачів природничо-географічного факультету проф. М.О.Барановського,  проф. В.В. Смаль, доц. О.В. Барановської  та викладачів факультету культури і мистецтв доц. О.М. Щербініної та доц. О.М. Павленко.

Керманичами і «капітанами» заходу цього разу було обрано більш вужчий, але досить цікавий і близький серцю кожного з нас маршрут – рідна Україна.

Доцент О.М. Щербініна у своєму вступному слові згадала  українських композиторів і музикантів, творчість яких відома всьому світові і, безперечно, презентує нашу країну як колиску і батьківщину великої кількості талановитих людей, про творчість яких треба знати і котрими варто пишатися.  Серед них: М. Скорик, Л. Ревуцький, Г.Сасько,  М. Кармінський, М. КалачевськийО. Некрасов, П. Захаров, А.Караманов, С. Гулак-Артемовський.

Серед розмаїття музичного українського мистецтва один із векторів її розвитку – фортепіанна і вокальна музика. У програмі було гармонійно представлено творчість композиторів різних регіонів, і сучасних, і минулого, що дало можливість презентувати загальну музичну палітру України, акцентувати на особливостях чи не кожного регіону, показати неповторність і розвій музичної культури нашої держави.

Професор В.В. Смаль, звертаючись до глядачів і слухачів, наголосила на важливості цінувати і любити своє, рідне,  все те, що тебе оточує, бачити прекрасне поруч. Особливо сьогодні, особливо тепер, коли всі українці досить гостро відчувають страшну загрозу втрати нашої державності… На жаль, саме зараз, через події у нашій державі, більшості із нас і довелося відчути себе громадянином не тільки за паспортом. Тому важливо, що і на такому заході було згадано ту страшну ціну нашої незалежності – загиблих кращих синів України… У цьому контексті болісно і гостро прозвучав  вірш сучасного українського поета Д. Лазуткіна «Реквієм» у виконанні другокласниці Ісаєнко Надії, яка не по-дитячому і щиро запитала в поезії: «Батьківщина – або територія? Кожен сам обирає шлях. Запікається кровю історія, мов  у дерево входить цвях…».

Програму концерту було побудовано таким чином, що кожен регіон України поставав як неповторний, зі своїми унікальними культурними, територіальними, географічними особливостями, про які, можливо, гостям і глядачам захочеться дізнатись більше.  Студенти-географи (Артем Почка, Алла Давиденко, Юлія Васько, Анастасія Іванова, Тетяна Федірко, Богдана Ліщенко, Альона Кравцова, Григорій Ілляш) підготували до кожного інформаційного блоку ще і художні та поетичні рядки, що створювало теплу атмосферу сприйняття, котра посилювалася ще і суголоссям з музичних творів. Відчути, почути і долучитися до музичної творчості вихідців з України, її різних регіонів  глядачам допомогло майстерне виконання класичних творів студентами факультету культури і мистецтв, серед них: Наталя Остапенко, Марина Батрак, Ярослав Йотка, Владислав Рожнов, Наталія Кальна, Катерина Козел, Вікторія Пучка, Анастасія Іваненко-Коленда. Майстерно і щиро виконані твори створюють мальовничий і неповторний образ України історичної, давно минулої (як от  у  Г. Сасько «Свято на Всеволодовім  пагорбі») і України у європейському вимірі (М. Скорик «Канкан»).

Вдало дібрані слайди, що навіч презентували особливі краєвиди і принади окремих регіонів України під час подорожі, демонструвала Варанкіна Оксана.

Завершено програму щирим спільним виконанням учасниками заходу  вірша В.Сосюри «Любіть Україну, як сонце любіть!»

Другий вечір «Усе моє, все зветься Україна» у проекті «Музично-географічних мандрів» був органічним і колоритним настільки, що виникало логічне питання: «А далі буде?» Дуже б хотілося!

Щира вдячність організаторам і учасникам дійства і побажання не зупинятися в творчих пошуках і з вибором маршрутів!))

Доц. Ісаєнко К.П.

Ще в цій категорії: Квітневі викрутаси »