Ляшенко Тетяна Валеріївна

виконує обов’язки заступника навчально-наукового інституту мистецтв імені  Олександра Ростовського директора з виховної роботи.

Посада: доцент кафедри інструментально-виконавської підготовки

Науковий ступінь:  кандидат мистецтвознавства

Читає курс:  історія виконавського мистецтва, дисципліни інструментально-виконавського змісту, керівництво магістерськими

Електронна пошта:

Народилася  14 лютого 1968 року в місті Ніжині Чернігівської області.

Освіта. З 1984–1988 рр. навчалася  в Київському державному музичному училищі імені Р.М. Глієра по класу фортепіано у старшого викладача Зубенко І.О.

З 1988–1989 роки була студенткою Ніжинського педагогічного інституту імені М.Гоголя. У класі основного інструменту (фортепіано) навчалася у доцента Розен В.А.

З 1990–1995 продовжила навчання на виконавському факультеті  Харківського державного інституту мистецтв ім. І.П.Котляревського по класу фортепіано професора Шукайло В.Ф.

У 1999 році вступила до аспірантури Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського (науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор Рожок В.І.) У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Музична діяльність громадсько–культурних товариств Чернігівщини в контексті української музичної культури першої третини ХХ століття».

Педагогічна діяльність. Працює у Ніжинський вищий школі з 1996 року.  З 2004 року – викладач, з 2007 доцент кафедри інструментально–виконавської підготовки.  Викладач по класу фортепіано Ніжинської школи мистецтв та коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької. Студенти та учні класу Ляшенко Т. В. беруть участь у численних музичних фестивалях-конкурсах. З 2007 року Ляшенко Т.В. є членом журі щорічного Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності (НДУ ім. М.Гоголя) у номінації «фортепіано».

Найменування попередніх нагород, відзнак. Має Почесні грамоти університету (2007,2013,2015, 2017); Ніжинської райдержадміністрації (2015); Подяки Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені М. Заньковецької (2017, 2018); Всеукраїнського юніорського конкурсу вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності (Ніжин, 2016-2019),Подяку Чернігівської обласної ради ( 2019) тощо.

За успіхи й досягнення у підготовці студентів та учнів навчальних закладів міста була нагороджена: почесною грамотою Міжнародного конкурсу «Мистецькі барви» (м. Прилуки, 2016, 2017, 2018); Міжнародного конкурсу «Таланти світу» (м. Київ, 2016); Міжнародного конкурсу «Соняшник» (м. Київ, 2018); Міжнародного конкурсу «Талановиті діти України» (м. Київ 2017, 2018); Всеукраїнського фестивалю дитячого і юнацького мистецтва «Академконцерт-2017» (м. Київ).

Кавалер Ордену «За видатні досягнення в музичному мистецтві» (Київ, 2017).

Творча діяльність. Веде активну концертно-творчу діяльність у складі фортепіанних дуетів викладачів університету і коледжу мистецтв.

Коло наукових інтересів:  Основний напрямок наукових досліджень – історія музичної культури, музична регіоналістика, питання методики викладання гри на фортепіано. Ляшенко Т.В.  автор навчального посібника «Музично-освітня діяльність громадсько-культурних товариств Чернігівщини».. Член Національної всеукраїнської музичної спілки.

Публікації. Має близько 40 наукових та науково-методичних публікацій, є розробником навчального спеціалізованого курсу «Історія фортепіанної музики та виконавства».